StoryEditor

Samobieżne deszczownie w ofercie APH Group Polska

Deszczownie duńskiego producenta Fasterholt Maskinfabrik A/S to nowość w ofercie APH Group Polska. Firma z siedzibą w miejscowości Brande specjalizuje się w produkcji systemów  i urządzeń do nawadniania pól.
07.07.2021., 13:07h

Asortyment firmy obejmuje zarówno tradycyjne deszczownie szpulowe jak i samobieżne deszczownie serii FM. Właśnie deszczownie samobieżne, w których działko nawadniające zintegrowane jest ze szpulą, będą w głównej mierze promowane w Polsce przez spółkę APH.

Oferta samobieżnych deszczowni Fasterholt serii FM obejmuje trzy grupy urządzeń:

FM 2500 jest najmniejszą z deszczowni. Komputer Konstant Regn zapewnia stałą prędkość do przodu, monitorowanie pracy, a także oblicza czas jazdy i długość aktualnie rozłożonego węża. Maszyna ma wąż o długości maksymalnie 500 m/100 mm lub 350 m/110 mm. Rozstaw kół: 162 cm.

FM 4000 – ta seria składa się z czterech samojezdnych deszczowni z silnikiem turbinowym. Wszystkie maszyny FM są zbudowane z podwoziem z mocnym zespołem tylnej osi i wszystkie mają sterowanie elektroniczne. Elektroniczny system sterowania Nortoft zapewnia stałą moc pracy, automatyczne zatrzymanie przy uszkodzeniach mechanicznych, minutnik, wybór spośród czterech różnych prędkości i dokumentację pracy.

FM 5500H to największa z maszyn nawadniających producenta. Ma wąż o długości 1000 m/125 mm. Całkowita masa z wodą: 16,6 t, rozstaw kół: 200 cm Całkowita szerokość: 2,60 m. Maszyna wyposażona jest również w zaawansowane sterowanie elektroniczne.

Jak podkreśla Piotr Strzelecki, Dyrektor Generalny APH Group Polska, każda z grup urządzeń dedykowana jest dla klientów poszukujących niezawodnych i wymagających

minimalnej obsługi deszczowni. Deszczownie mogą się poruszać w trakcie pracy z prędkościami od 10 do 90m/h. Z kolei przy transporcie na pole deszczownia może być transportowana za ciągnikiem z prędkością do 30 km/h.

Deszczownie Fasterholt serii FM odznaczają się wieloma cechami wyróżniającymi je spośród innych urządzeń na rynku, m.in. dlatego, że do obsługi potrzebna jest mniejsza ilość przyłączy wody niż w deszczowniach szpulowych. Ponadto serię FM można wykorzystać na polach gdzie znajdują się zadrzewienia, oczka wodne lub inne przeszkody wymagające ominięcia. Z kolei dzięki możliwości zastosowania systemu RainDancer unikamy nawadniania kawałków pól już wcześniej podlanych jak również mamy pełną kontrolę and procesem nawadniania. Producent podkreśla, że zastosowanie węży o cienkich ściankach pozwala na nawadnianie przy ciśnieniu wody

mniejszym min. o 1 bar od wersji szpulowej, a montaż ramienia o szerokości 24 m z zainstalowanymi na jego końcach działkami pozwala na uniezależnienie się od wiatru.

APH Group Polska ma obecnie w kraju deszczownię Fasterholt FM4900H z wężem o

długości 850 m/110 mm wyposażoną w układ ramienia nawadniającej z zamontowanymi działkami Nelson na końcach. W najbliższym czasie w/w zestaw będzie prezentowany na pokazach.

Grupa APH działa w Polsce od 2007 roku i specjalizuje się w dystrybucji maszyn i urządzeń do uprawy ziemniaków i warzyw polowych. Działania i oferta firmy są skupione w 4 centrach wiedzy: sprzęt polowy, nawadnianie, rozwiązania przechowalnicze i inżynieria. Grupa APH obecna jest głównie na rynkach w Rosji, Europie Środkowo-Wschodniej, Chinach, Turcji i

Ameryce Łacińskiej. Grupa APH współpracuje z uznanymi markami takimi jak: Baselier, Samon, Agricola Italiana, Dewulf, Miedema, ScanStone, Omnivent, Manter, Idrofoglia i T-L.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 15:34