StoryEditor

Wynalazek rolnika - Awaria klimatyzacji w żniwa!

Wszystkie maszyny psują się tylko wtedy, gdy są używane, a nie podczas postoju w garażu. Oto pomysł naszego Czytelnika, który pozwala kontynuować żniwa po awarii kompresora klimatyzacji w kombajnie zbożowym. Nikt przecież w czasie żniw nie ma czasu na demontaż kompresora i jego naprawę.
10.07.2024., 10:00h

Zatarte sprzęgło elektromagnetyczne włączania układu klimatyzacji może doprowadzić do uszkodzenia paska wielorowkowego.

Zobacz także:  Wynalazki rolników - łatwiejsze zapinanie pasów transportowych

Oczywiście, nie można tak pracować, bo napędza on chociażby alternator. Ale bez układu klimatyzacji można pracować. Jedynym dyskomfortem będzie upał w kabinie.

Większość dość nowych kombajnów nie jest oferowanych już bez układu klimatyzacji, więc takiego paska nie kupicie w autoryzowanym serwisie. Najszybciej zdobędziecie go w sklepie z częściami do samochodów ciężarowych. Jednak przed wyjazdem po zakupy weź dratwę lub żyłkę i zmierz długość paska. Dratwę poprowadź tak, aby ominąć uszkodzony kompresor. Dysponując długością i starym paskiem bez problemu dobierzesz w sklepie pasek odpowiedniego rozmiaru.

image
Krótszy pasek wielorowkowy należy poprowadzić tak, aby ominąć uszkodzony kompresor klimatyzacji.
FOTO: top agrar

150 zł dla Ciebie!

Masz interesujące rozwiązanie? Chciałbyś podzielić się swoim pomysłem i zyskać uznanie wśród kolegów po fachu z całej Polski? Nie zwlekaj, zgłoś swój pomysł do naszej rubryki, prześlij krótki opis wynalazku i kilka zdjęć. Warto podać też swój telefon – tylko do wiadomości redakcji. Nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 08:04