StoryEditor

Cykliczne mieszanie zboża w pryzmie

Chcąc zapewnić właściwe warunki składowania ziarna w pryzmie trzeba je cyklicznie mieszać. W tym celu można skorzystać z urządzenia firmy Fontaine Silo.
21.03.2018., 14:03h
Takie urządzenie zwiększa skuteczność wentylacji, pozwala na usunięcie gorących stref oraz poprawia napowietrzenie ziarna. Mieszadło składa się z podstawy o średnicy 840 mm, na której umieszczony jest trójfazowy silnik elektryczny o mocy 2,2 kW. Wprawia on w ruch spiralę odpowiedzialną za mieszanie ziarna.

W zależności od wysokości pryzmy długość elementu mieszającego można regulować w zakresie od 1,5 do 4 m, przez dokładnie kolejnych części spirali. Pojedynczy element ma długość 0,5 m. W zależności od rodzaju składowanego ziarna można dobierać różną średnicę spirali. W ofercie są spirale, których średnica wynosi od 50 do 90 mm. Jak informuje producent urządzenie charakteryzuje się wydajnością od 30 do 60 t/h.

Rozpoczynając pracę urządzeniem należy wszystkie elementy składowe umieścić na pryzmie ze zbożem i następnie zmontować. Po podłączeniu zasilania i uruchomieniu silnika trzeba powoli zatopić spiralę mieszającą w pryzmie ze ziarnem. Następnie wydostające się ziarno z leja wysypowego wprawia urządzenie w ruch. W ciągu minuty mieszadło przemieszcza się w pryzmie o 2,5 do 3 m.

Dystrybutorem urządzeń mieszających Fontaine Silo jest firma Inovagri.pl.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 10:45