StoryEditor

Brak następcy w gospodarstwie: jak sobie z tym poradzić? Odpowiada dr Robert Burek

O tym w jaki sposób duże firmy z branży mogą pomóc małym, rodzinnym gospodarstwom oraz o wpływie sytuacji na duńskim rynku wieprzowiny na rynek krajowy rozmawialiśmy z dr Robertem Burkiem z firmy Breeders w trakcie VI Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie w Aleksandrowie Łódzkim.
24.06.2024., 17:15h

Wiele firm z branży skupia się na dużych fermach towarowych, nie powinniśmy jednak zapominać, że w Polsce sporo jest małych rodzinnych gospodarstw, które należy wspierać i pomagać im się rozwijać.

­­– Mamy taki trend mówiący, że wszystko co małe, to musi upaść i my musimy iść w kierunku dużych przedsiębiorstw. I tylko jest dyskusyjne co to znaczy duże i od jakiej ilości loch zaczynamy mówić o dużej fermie, a kiedy mówimy o małej. Dwa lata temu, kiedy mieliśmy poważny kryzys, wielu hodowców prowadzących gospodarstwa rodzinne, którzy przede wszystkim opierają produkcję na pracy własnej i wiedzy, która pozwala im w maksymalny sposób wykorzystać potencjał swoich zwierząt, okazuje się, że mniej stracili, albo przeszli ten okres kryzysu na minimalnym plusie – mówił Robert Burek.

Jak możemy sobie radzić z problemem braku następcy na gospodarstwie oraz czy sytuacja na duńskim rynku może pozytywnie wpłynąć na rozwój branży w Polsce? Posłuchaj całości wywiadu z naszego Forum Świnie.

Dominika Zieja
Autor Artykułu:Dominika Zieja
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. lipiec 2024 06:21