StoryEditor

Brazylijska produkcja trzody chlewnej: tuczniki na soi i kukurydzy

Fermy świń i drobiu pośrodku pól soi i kukurydzy. Pogłowie blisko 45 mln zwierząt i ponad 5 mln ton wieprzowiny rocznie. Brazylijska produkcja trzody chlewnej systematycznie rośnie i jest znaczącym graczem na rynkach azjatyckich.
14.06.2024., 09:54h
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Świnie, brojlery i opasy
  • Wyjazd studyjny top agrar Polska
  • Prosta receptura – soja i kukurydza
  • Tucz knurków
  • Rok 2024 ma być jeszcze lepszy
  • Gnojowica do biogazowni
  • Zdrowy balans

Wyjazd studyjny top agrar Polska

W ostatnich 10 latach produkcja trzody chlewnej w Brazylii nieustannie rośnie. W ubiegłym roku ten największy południowoamerykański kraj wyprodukował ok. 5 mln ton wieprzowiny. Ten rok ma być jeszcze lepszy.

Brazylia ma doskonałe warunki do produkcji. Mieliśmy okazję przekonać się o tym w ramach wyjazdu studyjnego top agrar. Najlepsza baza paszowa, jaką można sobie wyobrazić dla produkcji trzody chlewnej: gospodarstwa i chlewnie położone wśród pól soi i kukurydzy. Klimat umiarkowany i subtropikalny, zwłaszcza na południu kraju, gdzie upały nie są aż tak uciążliwe, sprzyja utrzymaniu świń. Chlewnie budowane w lekkich konstrukcjach, półotwarte, zabezpieczone siatką i kurtynami, podnoszonymi tylko przy silnych wiatrach i zimą, sprawiają, że koszty budowy są stosunkowo niskie. Najważniejszym atutem jest jednak przestrzeń i fakt, że producenci świń nie mają problemu z sąsiadami, którzy narzekaliby na uciążliwości.

Świnie, brojlery i opasy

Gospodarstwo rodziny Colombari w Sao Miguel ...

Pozostało 90% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 01:19