Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Aplikacja eWniosekPlus. Jak się zalogować by móc złożyć wniosek o dopłaty?

Obrazek

Aplikacja eWniosekPlus przeznaczona jest dla rolników składających wnioski o dopłaty bezpośrednie. W tym roku formularz rozszerzony online rozszerzony będzie dodatkowo o nowe płatności – ekoschematy. Jak się zalogować do serwisu i jaką kwotę należy podać w momencie logowania?

Patrycja Bernat23 stycznia 2023, 14:08

Od 2022 roku logowanie do eWniosekPlus zaczynamy od PUE, a same wnioski w formie online ARiMR przyjmuje od 2018 roku. Początkowo istniała możliwość składania oświadczeń o braku zmian w formularzu w stosunku do roku poprzedniego. Teraz pozostała jedynie możliwość składnia wniosków jedynie przez Internet.

Czytaj także: Płatności bezpośrednie 2022 [AKTUALIZACJA]. Co nas czeka w roku 2023?

Jaką kwotę trzeba wpisać w aplikacji, aby przypomnieć hasło lub przy zakładaniu nowego konta?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dniem 1 stycznia wystosowała komunikat, w którym został wyjaśniony proces tworzenia konta w aplikacji, a także podczas resetu hasła. W polu „Wypłacona kwota” należy wprowadzić ostatnią wypłaconą kwotę z 2022 roku.

Jak zalogować się do eWniosekPlus?

Aby zalogować się do eWniosekPlus, od zeszłego roku trzeba zrobić to za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), gdzie wybieramy opcję – Zarejestruj się. Po wykonaniu tej czynności zostaniemy przekierowani do formularza, w którym podajemy:

  • numer producenta,
  • 8 ostatnich cyfr z rachunku bankowego,
  • kwotę ostatniego przelewu od ARiMR.

Jakie dopłaty obejmuje eWniosekPlus?

Aplikacja eWniosekPlus obejmowała do tej pory m. in. takie dopłaty jak:

Czytaj także: Rusza wsparcie finansowe na operacje „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarze nawadniania

W 2023 roku formularz online będzie rozszerzony o nowe płatności w postaci ekoschematów.
Bernat Patrycja

Źródło: kurier.lubelski
Fot: enavto.elementsPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)