Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Pomoc dla producentów drobiu bydła oraz świń od ryzyka strat spowodowanych salmonellą

Obrazek

Tylko do 30 grudnia hodowcy drobiu, świń lub bydła mogą ubiegać się o dopłaty do ubezpieczeń w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”. 

Karol Pomeranek21 grudnia 2022, 20:47

Wsparcie dla producentów drobiu, bydła i świń

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o wsparcie w ramach „Zarządzania ryzykiem” mogą ubiegać się producenci drobiu, bydła lub świń, którzy ubezpieczą zwierzęta od ryzyka strat spowodowanych salmonellą. Co ważne, muszą oni posiadać prawo do nieruchomości, na terenie której prowadzą hodowlę. 
Ubezpieczenie w tym przypadku powinno obejmować co najmniej:
  • 1 000 sztuk: rzeźnych kurcząt, gęsi, indyków i drobiu nieśnego;
  • 14 sztuk świń;
  • 4 sztuk bydła.

Dopłata w wysokości 70 procent składki

Wysokość pomocy w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” wynosi 70 proc. opłaconej składki. 

– Warunkiem przyznania wsparcia, jest posiadanie umowy ubezpieczenia, z której wynika, że wypłata odszkodowania nastąpi w przypadku wystąpienia szkód, które wyniosą ponad 20 proc. Istotne jest też to, że okres objęty ubezpieczeniem musi rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 kwietnia 2022 r. Zainteresowany dofinansowaniem nie może korzystać z innych dopłat do ubezpieczenia – wylicza ARiMR.

Gdzie złożyć wniosek o dotację w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”?

  • Wnioski o tę pomoc jeszcze do 30 grudnia 2022 r. przyjmują biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. 
  • Dokumenty można złożyć osobiście, nadać rejestrowaną przesyłką pocztową lub za pośrednictwem formularza udostępnionego na Platformie Usług Elektronicznych ARiMR.
  • Wnioski można również wysyłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy e-PUAP.
Więcej informacji TUTAJ.
źródło: ARiMR
fot.: PIxabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)