StoryEditor

Przed rolnikami największe wyzwanie w historii. Dyskusja na temat Zielonego Ładu

- Strategie „Od pola do stołu” i „Na rzecz bioróżnorodności” są potrzebne, ale istnieje obawa, że nadmiernie obciążą rolnictwo – powiedział dziś podczas posiedzenia Rady Ministrów Rolnictwa UE minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Po raz kolejny zaapelował o wyrównanie dopłat bezpośrednich.
08.06.2020., 17:06h

Dziś odbyło się zdalne posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE. Temat spotkania dotyczył przyjętych w ubiegłym miesiącu przez KE strategii „Od pola do stołu” i „Na rzecz bioróżnorodności”, będących częścią „Europejskiego Zielonego Ładu”.

Wymogi, jakie obydwie strategie stawiają przed unijnymi rolnikami stanowią dla nich olbrzymie wyzwanie. Ministrowie rolnictwa dyskutowali więc na ten temat z komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim i z komisarz ds. zdrowia Stellą Kyriakides.

- Zebraliśmy się dzisiaj, aby wyjaśnić cele obydwu strategii i dać ministrom szansę wymiany poglądów w tym temacie. Zielony Ład ma być naszą wspólną wizją, dlatego musimy mieć jasny obraz tego, czego oczekujemy od naszych rolników i w jaki sposób możemy im pomóc w procesie transformacji – powiedziała dziś Marija Vuckovic, minister rolnictwa Chorwacji, kraju sprawującego prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.

Ministrowie rolnictwa poszczególnych krajów przedstawili przede wszystkim swoje obawy dotyczące realizowania celów strategii i ich finansowania. Oczekują, że w ciągu najbliższych miesięcy prace będą zintensyfikowane, by powstał spójn...

Pozostało 77% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 03:22