Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Rusza nabór wniosków na wymianę dachów z azbestu. Znamy szczegóły!

Obrazek

Elżbieta Budka, naczelnik w departamencie płatności bezpośrednich Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi podczas webinarium dot. wdrażanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czterech rodzajów wsparcia w ramach Krajowego Planu Odbudowy, przedstawiła prezentację dot. zasad wymiany pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych w ramach KPO.

Karol Pomeranek3 października 2022, 15:23
Budżet jaki jest przewidziany na wsparcie wymiany pokryć dachowych zawierających azbest w gospodarstwach rolnych to 325 milionów złotych.


Przewidziano też 5 naborów wniosków tak, po równo na każdy nabór – 65 milionów złotych. Nabór, który rozpoczyna się 17 października, potrwa do 15 listopada.  

Aby pomoc mogła być przez polski rząd realizowana, konieczne było uzyskanie zgody Komisji Europejskiej, mamy tutaj bowiem do czynienia z pomocą publiczną.
Kto będzie mógł skorzystać z dopłat do wymiany dachu? W myśl obowiązujących przepisów, o taką pomoc będzie mógł się ubiegać rolnik, który podlega ubezpieczeniu społecznemu lub któremu przyznano dopłaty bezpośrednie co najmniej w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o pomoc. 


Z jakimi innymi programami powiązany jest program wymiany pokryć dachowych?Jaka jest wysokość wsparcia?


Na jakich warunkach rolnik otrzyma dotację? Warunkiem jest wymiana dachu na całym budynku, ale obowiązuje limit do 500 metrów kwadratowych. Należy pamiętać, że prace związane z wymianą nie mają trwać dłużej niż 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy i nie później niż do końca 2025 roku.

Jak wygląda procedura ubiegania się o dofinansowanie wymiany pokryć dachowych?

Zobacz wcześniejszą konferencję prasową Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, poświęconą m.in. rządowemu programowi wymiany pokryć dachowych.fot. i grafiki: gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)