Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Właśnie ruszyła pomoc na budowę silosów. Do kiedy można składać wnioski?

Obrazek

Od 5 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o pomoc na budowę silosów lub ich wyposażenie. Można otrzymać nawet do 60 tys. zł. Do kiedy można składać wnioski?

Patrycja Bernat5 czerwca 2023, 10:59
Wsparcie na budowę lub wyposażenie silosów to pomoc, której celem jest poprawa infrastruktury magazynowej dla zbóż, rzepaku czy kukurydzy. Tym samym zwiększyć ma się odporność gospodarstw rolnych w obliczu kryzysów. Na budowę lub wyposażenie silosów można otrzymać nawet 60 tys. złotych.

Kto może starać się o pomoc na budowę silosów?

O środki w przypadku pomocy na budowę lub wyposażenie silosów mogą starać się rolnicy, którzy w 2022 roku otrzymali płatności bezpośrednie. Ważne jest, aby posiadali oni prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w przypadku działki, na której ma zostać zrealizowana inwestycja.

Na co można wykorzystać przyznaną pomoc?

Przyznaną pomoc finansową wykorzystać można na:
  • zakup nowego silosu oraz stanowiących jego integralną część urządzeń,
  • wentylatory,
  • czujniki temperatury,
  • czujniki wilgoci,
  • dmuchawy,
  • nagrzewnice elektryczne,
  • rury załadunkowe
  • rury spedycyjne i podpory.
  • Wsparcie obejmuje także montaż oraz transport.

Ile wynosi dofinansowanie?

Dofinansowane udzielane jest w formie refundacji. Wynosi 50% kosztów kwalifikowanych, w przypadku młodego rolnika – do 60%.
Limit pomocy 50 tys. zł, a dla rolników poniżej 40 roku życia – 60 tys. zł.Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)