StoryEditor

Czesław Cieślak, prezes OSM Koło odwołany ze stanowiska

Jak poinformował tygodnik-rolniczy.pl Czesław Cieślak, prezes OSM Koło został odwołany z funkcji prezesa. Sprawował to stanowisko przez 32 lata. Kto go zastąpi?
22.02.2024., 11:17h

Czesław Cieślak został odwołany ze stanowiska

W Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Koło nastąpiły zmiany kadrowe. Jak się dowiedziała się redakcja Tygodnika Poradnika Rolniczego, 21 lutego br. Czesław Cieślak, który sprawował to stanowisko prezesa przez 32 lata, został odwołany. Na stanowisku zastąpi go Tadeusz Malczyk, który sprawował dotychczas stanowisko wiceprezesa OSM Koło. 

Jak wynika z informacji, które z kolei podał portal www.e-kolo.pl to Rada Nadzorcza OSM Koło podjęła decyzję o odwołaniu Czesława Cieślaka.

OSM w Kole powstała w 1930 roku. To jeden z największych zakładów mleczarskich w kraju. Czesław Cieślak kierował nim od 1992 roku. W 2022 roku spółdzielnia przerobiła 334,7 mln litrów mleka. Zysk za ten okres wyniósł 16 mln zł.

Protest OSM w Kole trzy lata temu

Przed Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Kole 4 marca 2021 r. odbył się protest ok. 100 dostawców mleka. Wówczas chodziło o obniżkę ceny mleka, na którą nie zgadzali się dostawcy. Rolnicy domagali się transparentności w prowadzeniu spółdzielni. Sprawę komentował Czesław Cieślak. 

oprac na podst.tygodnik-rolniczy.pl

Tygodnik Poradnik Rolniczy
Autor Artykułu:Tygodnik Poradnik Rolniczy
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. kwiecień 2024 17:49