StoryEditor

Jak dziś zarabiać na mleku? Odpowiedź znajdziesz na Forum Mleko!

Przez kraj przetacza się niespotykana od lat fala protestów w walce o bezpieczeństwo żywnościowe kraju i w obronie polskich gospodarstw, w której uczestniczycie również Wy - producenci mleka. Po strajku wracacie do swoich stad i wypełniacie obowiązki, bo zwierząt zostawić nie można. Dziękujemy Wam za ten codzienny wysiłek.
22.02.2024., 12:55h

Wiemy, że produkcja mleka jest najbardziej wymagającą gałęzią rolnictwa, a właśnie wisi nad nią cień niepokoju, szczególnie że rok 2023 r. upłynął pod znakiem spadku opłacalności produkcji. Co będzie dalej? Jakich cen możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach? A także, jak zorganizować produkcję, by ograniczyć koszty i zwiększyć zysk? Nad tym dziś zastanawia się każdy z branży mleczarskiej, a my wraz z ekspertami spieszymy z odpowiedzią!

Podczas III Forum Mleko, które obędzie się już 7 marca w Grzymałach Szczepankowskich pod Łomżą (Hotel Via Baltica) z rolnikami spotkają się czołowi specjaliści w zakresie produkcji i rynku mleka.

  • Andreas Pelzer, niezależny ekspert Centrum Doświadczalno-Szkoleniowe Haus Düsse, który podejmie tematykę organizacji stada na robocie udojowym, wskaże zalety i wady poszczególnych rozwiązań i odpowie na każde pytanie dotyczące tej technologii
  • dr Sebastian Smulski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, wskaże, jak produkować więcej mleka podczas leczenia mastitis w laktacji
  • prof. Zygmunt Maciej Kowalski, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie podpowie, gdzie szukać najlepszych źródeł białka w paszy dla krów mlecznych
  • Arkadiusz Wilkowski,  SGGW poda praktyczne wskazówki, jak poprawić wydajność łąk i pastwisk.

W programie znalazła się również debata z przedstawicielami największych podmiotów skupowych w kraju. Swoją obecność potwierdzili już: Grzegorz Gańko, prezes OSM w Sierpcu, Andrzej Jarmasz, prezes SSPM oraz Magdalena Szabłowska, dyrektor ds. eksportu Grupy Mlekovita.

Szczegółowy program Forum Mleko oraz warunki uczestnictwa

Serdecznie zapraszamy producentów oraz pozostałych  uczestników rynku mleka. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny i dyskusję bez tematów tabu.

Redakcje: top agrar Polska, Tygodnik-Poradnik Rolniczy, Elita

Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. kwiecień 2024 13:02