StoryEditor

Danish Crown ogranicza ubój o 40%. Jak to wpłynie na krajowy rynek?

  Największa europejska firma z sektora przetwórstwa mięsa drastycznie ogranicza swoją działalność w Niemczech. Takie decyzje niestety wpływają na cały rynek europejski. Jak to może wpłynąć na krajowe ceny tuczników?
02.02.2023., 11:02h

Osłabiony eksport do Chin i mniejsze zainteresowanie konsumentów mają duży wpływ na jednego z największych przetwórców mięsa w Europie. W związku z tym, że Danish Crown zamierza wzmocnić swoją konkurencyjność cenową musi ograniczyć koszty. Planuje zwolnić 150 pracowników i zaoszczędzić 50 mln euro rocznie. Mocno uderzy to w niemiecki rynek.

Wydajność ubojni trzody chlewnej w Essen (Dolna Saksonia) ma zostać zmniejszona o 40% do 1 maja 2023 r. Danish Crown jest w Niemczech na czwartym miejscu pod względem produkcji. W Danii zwolnionych będzie 100 pracowników. Firma szuka oszczędności w każdym dziale.

Niemiecki biznes pod presją

Duńska ubojnia jest zmuszona do podjęcia drastycznych środków ze względu na oszczędność kosztów, nowe inwestycje i umocnienie konkurencji na rynku.

- Należy podkreślić, że pozostajemy zaangażowani w naszą strategię Feeding the Future i inwestycje rozpoczęte między innymi w Wielkiej Brytanii. Dzięki obecnym zmianom chcemy wzmocnić podstawy nie tylko dla naszej bieżącej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale także naszym celem jest znaczne zwiększenie wartości surowców naszych akcjonariuszy – mówi...

Pozostało 59% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 21:27