StoryEditor

Skup zboża i gospodarstwo rolne: Bracia Kula o trudnych żniwach. Rolniczy Temat, odc. 50

O relacji między braćmi, jednym – prowadzącym gospodarstwo, a drugim – firmę skupową oraz o trudnych logistycznie tegorocznych żniwach. Jak bracia Kula radzą sobie w tej trudnej sytuacji?
11.08.2023., 09:08h
W tym odcinku Rolniczego Tematu rozmawiamy z Marcinem Kulą,  prowadzącym ponad 200 ha gospodarstwo rolne oraz jego bratem, Mateuszem, zarządzający skupem i Firmą Alton Mateusz Kula Sp. Komandytowa o tegorocznych żniwach i sytuacji rynkowej, a przede wszystkim o strategii handlowej, która pozwala spokojniej spać i w ubiegłym roku uchroniła skupujących od większych wpadek w handlu zbożami.
Nasz rynkowy ekspert dr Juliusz Urban w kolejnym, jubileuszowym 50. wydaniu Rolniczego Tematu rozmawiał z prowadzącym rodzinne gospodarstwo Marcinem i jego bratem Mateuszem prowadzącym skup.
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 13:17