StoryEditor

Nasz test: Prosty i precyzyjny sprzęt do podsiewu łąk

Jesień to najlepszy czas na wykonanie podsiewu łąk, dlatego wzięliśmy pod lupę sprzęt do podsiewu łąk firmy Agro-Masz. Oto nasze spostrzeżenia z pracy.
09.09.2019., 15:09h
Łąki i pastwiska mogą być źródłem cennej paszy, jednak zależy to od składu botanicznego runi. Do wzbogacenia jej w cenne gatunki konieczny jest podsiew. Dlatego sprawdziliśmy, jak sobie poradzi podczas tej pracy sprzęt do podsiewu łąk marki Agro-Masz. Podczas naszej oceny podsiewaliśmy łąki i pastwiska na gruntach ornych oraz torfowych. Łącznie obsialiśmy ok. 20 ha.
Oceniany model Grass 300 to maszyna o szerokości roboczej 3 m. Agregowanie sprzętu nie stwarzało większego problemu, jednak mieliśmy uwagi do górnego kozła zawieszenia. Są tam dwa otwory, pozwalające na ulokowanie łącznika, jednak ich średnica i sposób wykonania utrudnia zamocowanie standardowych sworzni, pasujących do większości maszyn. Producent mógłby to poprawić.

Podczepianie

Ramiona TUZ można zamocować w dwóch pozycjach. Punkty mocowania są II i III kategorii. Podobało nam się, że na maszynie są wygodne uchwyty do odłożenia przewodów hydraulicznych. Testowana maszyna to jeden z pierwszych modeli i nie była wyposażona w stopy podporowe (obecnie standard), dlatego po odczepieniu sprzęt spoczywał na włóce, która jest opcjonalnym wyposażeniem Grassa. Brak stóp podporowych ni...
Pozostało 84% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 20:29