StoryEditor

Przyczepy do zbioru zielonki i układ cięcia paszy [RAPORT Z PRACY]

Firma Krone zmodyfikowała niedawno przyczepy do zbioru zielonki serii ZX i RX. Dużo zmian dotyczy układu cięcia paszy. Oto wrażenia z pracy przyczepą ZX z zespołem rozdrabniającym OptiGrass.
Andreas Huesmann
21.05.2024., 08:00h

Ciąć jeszcze krócej – to hasło, promujące nowy zespół rozdrabniający OptiGrass w uniwersalnych przyczepach Krone RX i ZX. Teoretyczna długość cięcia może wynosić nawet 28 mm. Poza tym producent wprowadził niedawno jeszcze inne nowe rozwiązania. Ubiegłorocznej wiosny, jeszcze przed oficjalną prezentacją sprawdziliśmy przyczepę Krone ZX 470 GD podczas zbioru bujnego, drugiego pokosu.

Zobacz także: Czysta wydajność mleka - jakościowe pasze z bel

Szeroki wybór przyczep do zbioru zielonki

Krone oferuje trzy modele przyczepy ZX, o pojemności od 43 do 56 m3. Przyczepy serii RX dostępne są także w trzech pojemnościach od 33 do 40 m3 (wcześniej od 36 do 43 m3). Największą różnicą pomiędzy modelami RX i ZX jest szerokość skrzyni ładunkowej – w RX wynosi 223, a w ZX 240 cm. Poza tym w przyczepach ZX hydrauliczne zawieszenie osi jest standardowym wyposażeniem, w przypadku przyczep RX jest ono dostępne wyłącznie w największym modelu. Dwa mniejsze modele mają mechaniczne zawieszenie, wersja hydrauliczna wymaga dopłaty. Do wyboru jest sze...

Pozostało 90% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Andreas HuesmannAndreas Huesmann
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 12:24