Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Płonie kilkadziesiąt domów. Ogromny pożar we wsi Nowa Biała

Olbrzymi pożar w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim w Małopolsce. Płonie kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych. 

Kamila Szałaj19 czerwca 2021, 22:08
Dramatyczne sceny rozgrywają się we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Szaleje tam ogromny pożar. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 18.22. Na początku płonęło sześć budynków mieszkalnych oraz sześć gospodarczych. Teraz ogień zajął - według różnych źródeł - od 40 do 79 budynków.

W akcji bierze udział aż 106 zastępów straży pożarnej. - Na tym etapie możemy powiedzieć, że pożar został już opanowany – przekazał na antenie TVN24.pl starszy kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Gaszenie ognia utrudniała wysoka temperatura, wiejący wiatr oraz drewniana zabudowa. Strażacy szacują, że akcja dogaszania potrwa jeszcze wiele godzin. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Pomoc dla mieszkańców


Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla poszkodowanych mieszkańców. "Niezbędne wsparcie" zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. 

- Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy już śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia. Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco – zapewnił premier w mediach społecznościowych.

oprac. Kamila Szałaj, fot. Facebook/MorawieckiPL

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy