StoryEditor

Płonie kilkadziesiąt domów. Ogromny pożar we wsi Nowa Biała

Olbrzymi pożar w miejscowości Nowa Biała w powiecie nowotarskim w Małopolsce. Płonie kilkadziesiąt budynków mieszkalnych i gospodarczych. 
19.06.2021., 22:06h
Dramatyczne sceny rozgrywają się we wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim. Szaleje tam ogromny pożar. Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 18.22. Na początku płonęło sześć budynków mieszkalnych oraz sześć gospodarczych. Teraz ogień zajął - według różnych źródeł - od 40 do 79 budynków.

W akcji bierze udział aż 106 zastępów straży pożarnej. - Na tym etapie możemy powiedzieć, że pożar został już opanowany – przekazał na antenie TVN24.pl starszy kapitan Bogusław Szydło z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Gaszenie ognia utrudniała wysoka temperatura, wiejący wiatr oraz drewniana zabudowa. Strażacy szacują, że akcja dogaszania potrwa jeszcze wiele godzin. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Pomoc dla mieszkańców


Wojewódzki Sztab Kryzysowy przygotowuje pomoc dla poszkodowanych mieszkańców. "Niezbędne wsparcie" zadeklarował premier Mateusz Morawiecki. 

- Jesteśmy w stałym kontakcie i uruchomiliśmy już śmigłowiec LPR, który udzieli niezbędnego wsparcia. Na moje polecenie na miejsce udał się Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. O sytuacji będziemy informować na bieżąco – zapewnił premier w mediach społecznościowych.

oprac. Kamila Szałaj, fot. Facebook/MorawieckiPL
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2024 00:14