StoryEditor

Próbował przemycić skóry zwierząt i alkohol. Służba celna zareagowała

Dość niespotykany przemyt został udaremniony na granicy z Białorusią przez funkcjonariuszy ze służby celno-skarbowej. Obywatel Rosji miał zamiar wwieźć na teren Unii Europejskiej ponad 400 skór zwierząt z rodziny łasicowatych.
14.04.2019., 11:04h
Mężczyzna podejrzany w sprawie przekraczał granicę białorusko-polską przez przejście drogowe w Terespolu. Na granicy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w pojeździe obywatela Rosji znaleźli ponad 400 skór zwierząt oraz 16 litrów wysokogatunkowego alkoholu i kilkadziesiąt paczek papierosów z wkładami tytoniowymi.

Z doniesień Izby Administracji Skarbowej w Lublinie wiadomo, że mężczyzna nie zgłosił wwożonych towarów w czasie odprawy celnej i zaprzeczał jakoby skóry i wyroby akcyzowe należały do niego.

Rosjanin został ukarany grzywną w wysokości 2 800 złotych.

Ponadto na skórach wwożonych przez mężczyznę znajdowały się pozostałości tkanki miękkiej i zasuszonej krwi. Wszystko było owinięte w czarna folię, by na zewnątrz nie przedostawał się przykry zapach. Z przyczyn oczywistych, mając na względzie bezpieczeństwo, skóry nie wjechały na teren Polski, a towar został wycofany na granicę.
kk
Źródło i fot.: www.lubelskie.kas.gov.pl
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 04:11