Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Rolnik z Podlasia stracił w pożarze kombajn, ciągnik, przyczepy i kilka sztuk bydła!

Obrazek

Aż 79 strażaków z 15 zastępów gasiło pożar kompleksu budynków w Grabowcu w gminie Kąkolewnica. Żywioł objął oborę, stodołę i garaż z umieszczoną na dachu instalacją fotowoltaiczną, w której najprawdopodobniej chwilę wcześniej doszło do zwarcia. Właściciel gospodarstwa z lubelskiego poniósł straty w wysokości ok. 4 mln złotych, a sam podtruł się dymem.

Karol Pomeranek26 sierpnia 2022, 15:15
Do zdarzenia doszło w czwartek tuż przed godziną 15:00. O 15:01 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim ogłosił wyjazd alarmowy.

Duże straty w sprzęcie rolniczym

– Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało 15 jednostek straży pożarnej z terenu powiatu radzyńskiego oraz bialskiego – relacjonuje st. kpt. Krzysztof Gomółka, rzecznik prasowy KPPSP w Radzyniu Podlaskim. 

– Ogień objął kompleks znajdujących się tam budynków, takich jak obora, stodoła i garaż. Spaleniu uległ kombajn zbożowy, ciągnik rolniczy, przyczepy oraz wozy paszowe – wylicza.

Rolnik podtruł się dymem

Poszkodowanym w pożarze został również właściciel gospodarstwa rolnego z Grabowca, który w pierwszej fazie pożaru próbował ratować swój dobytek. 

– Na szczęście skończyło się w tym przypadku tylko na kilku skaleczeniach i niewielkim podtruciu dymem. Poszkodowanemu udzieliliśmy pomocy na miejscu i nie wymagał on hospitalizacji – dodaje kapitan Gomółka.

Niestety, obok sprzętu ucierpiały też zwierzęta hodowlane. Spaleniu uległy dwie sztuki bydła, a kilka innych po konsultacji z lekarzem weterynarii natychmiast trafiło do ubojni.

Zwarcie w instalacji przyczyną pożaru?

W akcji gaśniczej brało udział aż 79 strażaków. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu garażu.

– Taką przyczynę przyjęliśmy oczywiście jako prawdopodobną, a w chwili obecnej trwają dalsze czynności w tej sprawie – dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim.

Fot. KPPSP w Radzyniu Podlaskim


1 z 3
Obrazek

2 z 3
Obrazek

3 z 3
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)