StoryEditor

Aplikacja Elvio jako pierwsza zsynchronizowana z nowym systemem IRZ Plus

Od początku tego roku sporo pisaliśmy o nowej wersji platformy IRZ Plus, z którą po uruchomieniu przez ARiMR rolnicy mieli sporo kłopotów. Usuwanie usterek trochę trwało, ale intensywnie działali nie tylko informatycy z Agencji lecz także doradcy z firmy Agraves, którzy jako pierwsi w Polsce zsynchronizowali nową wersję IRZplus z Elvio -  zewnętrznym programem do zarządzania gospodarstwem rolnym.
28.02.2023., 17:02h

Korzystanie przez rolników z zewnętrznych programów, aplikacji i systemów wspomagających zarządzanie gospodarstwem rolnym to już niemal konieczność. W natłoku nowych przepisów, wymogów, zobowiązań i pracy, którą trzeba wykonać każdego dnia łatwe w obsłudze i funkcjonalne narzędzia potrafią rolnika odciążyć i usprawnić nie tylko konieczną do wykonania pracę, ale i ułatwić podejmowanie codziennych decyzji.

Zewnętrznych aplikacji do zarządzania produkcją zwierzęcą jest wiele i pozwalały one dzięki synchronizacji z IRZ Plus na wprowadzania zdarzeń dot. stada do systemu. Ale zmiana agencyjnego systemu wymusiła także zmiany w przepływie danych z tych aplikacji do nowego IRZ Plus. Twórcy wszystkich tych systemów mieli więc przed sobą spore wyzwanie i presję czasu.

Firma Agraves, której pracownicy są autorami Elviointeligentnego asystenta rolnika — pochwaliła się, że jako pierwsza w Polsce pokonała tę barierę i przywróciła synchronizację między swoim programem a nową wersją systemu IRZplus.

- Po usunięciu przez ARiMR większości błędów krytycznych, blokujących prawidłową rejestrację zdarzeń, przywróciliśmy możliwość ich bezpośredniej wysyłki z Elvio do IRZplus. Wykorzystaliśmy w tym celu dedykowane przez ARiMR rozwiązania informatyczne, w którego poprawie przez producenta IRZplus braliśmy czynny udział. Dzięki temu odzyskaliśmy pełną funkcjonalność naszego mechanizmu automatycznych zgłoszeń i pobierania danych z aplikacji Agencji - wyjaśnia
Roman Zapała, szef Działu B+R w Agraves.

Jak deklaruje Zapała, z Elvio obecnie aktywnie korzysta kilkaset użytkowników, którzy dzięki łatwej obsłudze systemu 90% potrzebnej pracy mogą wykonać z poziomu swojego smartfona. 

oprac. bcz

Źródło: Agraves
Fot. Agraves

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 15:58