StoryEditor

Kredyt dla rolników: co banki proponują rolnikowi?

Mało które gospodarstwo może się rozwijać bez kredytowania zewnętrznego. Dotyczy to większych inwestycji oraz wsparcia zakupów środków obrotowych. Oto co dziś banki proponują rolnikowi.
23.03.2023., 12:03h

Wiele gospodarstw korzysta z finansowania zewnętrznego. Dotyczy to zarówno kredytów obrotowych, jak i inwestycyjnych. W ostatnim czasie w związku z wysokim poziomem stóp procentowych, kredyty i pożyczki kosztują coraz więcej. Postanowiliśmy sprawdzić, jaką ofertę dla rolników mają kluczowe na rynku banki, do których wysłaliśmy zapytanie z prośbą o przedstawienie oferty kredytowej dla rolników. Odpowiedzi, które dostaliśmy od sześciu z nich – przedstawiamy poniżej.

BNP Paribas Bank Polska SA

Bank BNP Paribas oferuje kredyty w rachunku bieżącym i kredytowym, zabezpieczone lub niezabezpieczone. Kredyt obrotowy na od 6 do 84 miesięcy. Istnieje możliwość ustalenia stałych stóp procentowych od 9,9%. Oprocentowanie zmienne kredytu to WIBOR 3M + marża od 1% na zakup nawozów, ustalana indywidualnie. W tym banku gwarancja FGR (Fundusz Gwarancji Rolnych) pozwala obniżyć oprocentowanie kredytu o 5% przez 12 miesięcy. W jednym z wariantów kredytu nie płaci się prowizji na start.

Przy kredycie inwestycyjnym należy liczyć się z nieco wyższym oprocentowaniem, na które składa się WIBOR 3M + marża 2%. Możliwe zabezpieczenia kredytu: hipoteka, zastaw rejes...

Pozostało 85% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:52