StoryEditor

Żniwa 2022: Ceny rzepaku w skupie zmieniają się nawet o 300 zł za tonę dziennie! [wideo]

Plony na Opolszczyźnie są dobre, ale ruch pod punktami skupu zbóż jest niewielki. Rolnicy magazynują ziarno, zastanawiając się, czy sprzedawać teraz, czy czekać? Ceny w skupie rzepaku zmieniają się nawet trzy razy dziennie, a różnica stawek sięga 300 zł za tonę.
08.08.2022., 12:08h

Na Opolszczyźnie trwają żniwa. Po spowodowanej opadami deszczu przerwie w większości województwa kombajny od poniedziałku znów wyjeżdżają w pole. A pod punktami skupu ruch jest niewielki.

Ceny płodów rolnych w skupie wyjątkowo często się zmieniają, zwłaszcza rzepaku, którego cena w jednym dniu zmienia się nawet o 300 zł za tonę. Nasiona i ziarno zwykle trafiają do magazynów. Niektórzy zauważyli już spadek parametrów, zwłaszcza białka i gęstości. Właściciele punktów skupu mają też problem ze znalezieniem miejsca pod nowe zbiory, bo odbiorcy nie przyjeżdżają po towar. Plony są za to bardzo dobre.

W filmie wystąpili:

  • Mieczysław Myśliwy, prezes Grupy Producentów Rolnych „Beta” w Głubczycach
  • Ryszard Tatura, firma Agropol Baborów
  • Wojciech Kaleciński, prezes RSP Krobusz

dr Mariusz Drożdż

Żniwa w Kombinacie Kietrz: nawet 4 tys. ton zboża dziennie! [wideo]

Bardzo dobre plony na Opolszczyźnie. Jak sypie rzepak i zboża? [wideo]

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:01