StoryEditor

Artur Kozera: odmianami Rapool obsiane 2,5 miliona ha w Europie

Jednym z gości VII Forum Rolników i Agrobiznesu w Poznaniu był Artur Kozera z firmy Rapool. Z ekspertem rozmawiał red. Janusz Biernacki. Jaki jest potencjał tego potężnego gracza na europejskim rynku?
16.12.2022., 13:12h
Janusz Biernacki: Rzepak to niewątpliwie jedna z ważniejszych upraw gospodarczych świata, o czym świadczy chociażby jej wielomilionowy areał czy wielomilionowe zbiory. Jakim potencjałem dysponuje firma Rapool? 

Artur Kozera: Firma Rapool to są trzy duże europejskie hodowle. To jest hodowla NPZ Lembke, druga hodowla to DSV, a trzecia hodowla to von Borries-Eckendorf. Na dzień dzisiejszy dysponujemy 13 stacjami doświadczalno-hodowlanymi na terenie Europy. Dwie takie stacje mamy zlokalizowane w Polsce. Jedna w okolicach Kościana druga w pod Gostyniem. Korzystając z okazji chciałbym się pochwalić, że w Gostyniu otwieramy w tym roku całkowicie nową stację (NPZ Lembke). Cała nasza baza, która służy hodowli, obejmuje aktualnie powyżej 250 tysięcy poletek doświadczalnych. Dodam jeszcze, iż w bieżącym sezonie wegetacyjnym w Europie naszymi odmianami obsianych jest około 2,5 miliona hektarów gruntów ornych. 

Obejrzyj koniecznie cały wywiad!
Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. lipiec 2024 00:34