StoryEditor

Prof. Marek Mrówczyński ponownie dyrektorem IOR-PIB

Dzisiaj w godzinach popołudniowych minister Ardanowski powołał prof. Marka Mrówczyńskiego na stanowisko dyrektora Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu.
21.11.2018., 17:11h
Jest to ponowna nominacja profesora Mrówczyńskiego na to stanowisko. Obecnie zastąpił on prof. Bożenę Łozowicką na tym stanowisku. Przed prof. Łozowicką IOR-em kierował prof.  Piszczek, przed nim prof. Sosnowska a przed nią szefem instytutu był właśnie Mrówczyński, który wówczas poprzednio zmienił prof. Pruszyńskiego.

Naukowiec karierę zawodową związała z instytutem, gdzie zajmował się sprawami zwalczania szkodników z grupy owadów. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz cenionym doradcą, znanym również z naszych łamów. Jego zainteresowania krążą wokół szkodników rzepaku oraz innych roślin rolniczych.

Jednym z priorytetów jakie zawsze stawiał przed sobą prof. Mrówczyński był rozwój IOR-u poprzez budowanie zasobów ludzkich – przyjmowanie młodych naukowców oraz motywację zdobywania kolejnych stopni naukowych przez bardziej doświadczonych. Ważne dla niego są także działania instytutu na rzecz zaleceń praktycznych skierowanych do bezpośredniego zastosowania przez rolników.
tcz

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 23:19