StoryEditor

Gobarto lider dostawców mięsa – przejmuje kontrole nad dwiema spółkami

Lider wśród dostawców mięsa i wędlin rozszerza swoją działalność. Gobarto otrzymało bezwarunkową zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad dwiema spółkami.
09.08.2023., 15:08h

Zgoda od UOKiK dla Gobarto na przejęcie kontroli nad dwiema spółkami

Gobarto otrzymało od UOKiK zgodę na dokonanie koncentracji, która ma polegać na przejęciu kontroli nad Al Ba Podlaskie Centrum Mięsne Żuraw i Gryko oraz Franko Dystrybucja. Dzięki temu rozszerzy działalność swojej grupy kapitałowej o hurtownie wędlin, drobiu i przetworów mięsnych, które znajdują się na obszarze woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.


Zobacz także: Top 5 NAJWIĘKSZYCH gospodarstw świata: tak wygląda rolnicze korpo!

Gobarto – jedna z największych spółek wśród dostawców

Spółka Gobarto wchodzi w skład Grupy Cedrob i jest jednym z największych polskich dostawców mięsa i wędlin do detalu tradycyjnego. Zgoda UOKiK na przejęcie umocni ich pozycję lidera na rynku.

Działalność Gobarto

Gobarto funkcjonuje w sektorze mięsa wieprzowego, hodowli trzody chlewnej oraz posiada sieć dystrybucyjną mięsa i wędlin. Ponadto dysponuje własnym areałem uprawowym oraz biogazowniami. Swoją działalność koncentruje na uboju i rozbiorze mięsa. Produkty sprzedaje na terenie kraju, w Europie oraz na innych rynkach eksportowych. Poza produkcją, działa usługowo w zakresie zamrażania, składowania i transportu.


Czytaj również: Z rzeźni skradziono 200 świń. Winny pracownik


Zakłady produkcyjne Gobarto znajdują się w Grąbkowie, gdzie dokonują uboju i rozbioru wieprzowiny oraz Karolinkach, w których zajmują się rozbiorem dziczyzny. Swoje centra dystrybucyjne mają w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Radomiu, Lublinie, Gdańsku, Nysie, Wałbrzychu i Olsztynie.

Źródło: Gobarto, Wiadomości Hanlowe
Fot: envato.elements
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 13:05