StoryEditor

Nowy dyrektor generalny EW Nutrition

Zmiany personalne w kierownictwie firmy EW Nutrition. Nowym dyrektorem generalnym zostaje Jan Vanbrabant.
01.09.2023., 12:09h
Zgodnie z komunikatem firmy EW Nutrition, jej nowym dyrektorem generalnym został Jan Vanbrabant. Posiada tytuł doktora z dziedziny mikrobiologii i duże doświadczenie menadżerskie w dziedzinie zdrowia i żywienia zwierząt. Pełnił on bowiem funkcje kierownicze w takich firmach jak: DSM, Erber Group, Biomin i Kemin. 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że znaleźliśmy silnego lidera zarządzania w osobie Jana, który uosabia filozofię EW Nutrition. Jesteśmy firmą nastawioną na innowacje, intensywnie inwestującą w badania i rozwój. Razem z Janem chcemy wejść w kolejną fazę wzrostu – zaznacza Jan Wesjohann, dyrektor zarządzający macierzystej spółki EW Group.
– Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu. Długoterminowa koncentracja EW Nutrition stworzyła niezwykle konkurencyjne portfolio. EW Nutrition ma wyjątkową pozycję, aby wspierać swoich klientów w radzeniu sobie z wyzwaniami zmieniającego się środowiska, zdrowia i żywienia zwierząt – komentuje Jan Vanbrabant.
Nowo mianowany dyrektor generalny zastąpi Michaela Gerritsa, który przechodzi na emeryturę po sześciu latach kierowania EW Nutrition. 
EW Nutrition z siedzibą w Visbek (Niemcy, Dolna Saksonia) to globalna firma zajmująca się żywieniem zwierząt. Jest dostawcą kompleksowych rozwiązań dla przemysłu paszowego w ponad 30 krajach w zakresie m.in. zdrowia, jakości i strawności pasz. Jak zaznacza firma, w swoich działaniach koncentruje się m.in. na promowaniu zrównoważonego wzrostu poprzez zmniejszenie FCR (feed convertion ratio), zmniejszenie zapotrzebowania na antybiotyki i przyjazną dla środowiska produkcję białka.
źródło: EW Nutrition
Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 04:55