StoryEditor

Watussi podróżował w stuningowanym aucie

  W Nebrasce policja zatrzymała kierowcę, który przekształcił prawą stronę pojazdu w ciężarówkę do przewozu bydła. Dlaczego kierowca nie został zatrzymany?
01.09.2023., 15:09h

Bydło Watussi z Afryki Wschodniej waży średnio 600 kg i ma rogi długości metra. Zaniepokojeni obywatele stanu Nebraska zgłosili policji, że widzieli auto poruszające się po ulicy, w którym oprócz kierowcy stał byk rasy Watussi. Byk stał w miejscu gdzie znajduje się miejsce przednie i tylne dla pasażera. Zamiast drzwi zainstalowano rampę. Dach został wycięty, aby zwierzę mogło stać „swobodnie”.

Policja dowiedziała się, że pojazd i zwierzę należą do Lee Meyera z Neligh. Początkowo policja zakładała, że było to małe cielę – podała lokalna stacja telewizyjna News Channel Nebraska. Kiedy jednak przyjrzeli się pojazdowi ze znaczącymi modyfikacjami i dorosłemu zwierzęciu z metrowymi rogami, wydali ostrzeżenia ze względu na zagrożenia w ruchu drogowym.

 

Właściciel Meyer wyjaśnił, że jego zwierzak ma na imię Howdy Doody. Podobno auto było w ten sposób modyfikowane między innymi na potrzeby parad ulicznych – i jest dobrze znane w okolicy. Następnie policja pozwoliła mu kontynuować podróż.

Oprac. dkol na podst. topagrar.com

Fot. topagrar.com/Picture Aliance/ASSOCIATED PRESS

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 12:10