Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: będą podwyżki!

Obrazek

Na razie cena świń ani drgnie, oczywiście mowa o ewentualnych wzrostach. Co innego jeśli chodzi o obniżki. Od tych krajowi skupujący póki co nie stronią. Sytuacja jednak w najbliższym czasie może się diametralnie zmienić…

Jan Bromberek7 listopada 2019, 12:20
Delikatne korekty mimo braku wyraźnego sygnału zza Odry nie są nowością. Jednak obecnie może to oznaczać, że niebawem ceny pójdą w górę. Drugi tydzień z rzędu bowiem na giełdzie VEZG rozpatrywano zakres cen ze wskazaniem na podwyżki. Ostatecznie skończyło się na utrzymaniu stawki 1,85 euro/kg w kl. E.

Jednak ostatnie licytacje na ISW, na których obserwujemy odwrócenie trendu w zakresie wzmożonego popytu na tuczniki oraz wskazanie na delikatny progres cen pozwala mieć nadzieję, że niebawem ceny mogą iść w górę. Początek listopada zwykle sprzyjał podwyżkom. Zakłady ubojowe i mięsne robią bowiem zapasy na okres grudniowych świąt. Jeśli tak będzie polscy skupujący asekurancko zbili stawki aby w momencie zaistnienia podwyżek te maksymalne nie przekroczyły notowanego poziomu przed obniżkami. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)