StoryEditor

Agro-Masz ruszył z pokazami polowymi Agro-Tour 2022

Pierwszy z siedmiu pokazów odbył się na polach gospodarstwa rolnego p. Heleny Tatys w okolicach Legnicy, gdzie zainteresowani mieli okazję przyjrzeć się dziewięciu maszynom firmy Agro-Masz, pracującym z ciągnikami New Holland.
20.08.2022., 23:08h
Zaprezentowaną podczas pokazów nowością była 10-m brona talerzowa Tiger 10 do uprawy płytkiej na ok. 4–5 cm. Zagregatowana z 360-konnym ciągnikiem wyposażona została w przednie zgrzebło i wał ceownikowy.


Kolejna była 5-metrowa brona talerzowa Faster 50 do ultrapłytkiej uprawy, przeznaczona na ścierniska po zbożach i rzepaku. Specjalnie ukształtowany talerz może pracować od 1 do 5 cm. Następnym narzędziem była 6-metrowa brona mulczowa do niszczenia płytko zakorzenionych chwastów i samosiewów, która wyrównuje pole, zagarniając resztki pożniwne.
Przedstawiono 4-skibowy pług obrotowy na zabezpieczeniu resorowym z podwójnie wzmocnionymi piórami oraz 6-metrową ciężką bronę talerzową. W polowych zmaganiach sprawdziły się także dwa agregaty – jeden uprawowy, drugi wielozadaniowy do uprawy bezorkowej. Pięciometrowy Grizzli do pracy potrzebował ciągnika o mocy 400 KM.Na koniec zaprezentowano siewniki. Pierwszy z nich 3 metrowy Salvis 3800, wyposażony był w opcjonalny zestaw talerzy nacinających oraz sekcje uprawową na zawieszeniu sprężynowym. W maszynie można dowolnie rozmieszczać pazury na ramie. Drugi był 4-metrowy siewnik pneumatyczny Aquilla drive 4000, umożliwiający siew z prędkością nawet 15 km/h.


Agro-Tour 2022 zakończy się 1 września br. w firmie Aldo w Ełku.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 18:05