StoryEditor

John Deere wspiera młodych mechaników. Które szkoły otrzymały wsparcie?

John Deere Polska i autoryzowani dealerzy angażują się już od lat w edukację młodzieży w zakresie mechaniki maszyn rolniczych. Firma przekazała silniki dydaktyczne do szkół.
12.06.2024., 11:28h

John Deere Polska przekazał silniki dydaktyczne do różnych placówek edukacyjnych, w tym do Zespołu Szkół w Trzciance. Silnik był nagrodą główną w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników na targach Poznań Motor Show, gdzie całe większość podium zajęli uczniowie z Trzcianki.

Zobacz także: Dziewięć mini ładowarek w jednym miejscu. Jedyny taki test top agrar Polska i profi

Silniki spalinowe od John Deere Polska

- Z firmą John Deere współpracujemy już o wielu lat. Firma umożliwia uczniom lepsze poznanie technologii czy samych maszyn. Na co dzień uczniowie nie mają możliwości, żeby rozbierać silniki czy regulować zawory. Dlatego, jak tylko chłopcy dostali silnik, już na pierwszych lekcjach chcieli rozbierać go na części pierwsze. Na pewno od września będziemy jeszcze uczyć się jego budowy, żeby poznać każdy element. Poza tym w szkole funkcjonuje Koło Naukowe Rolników, więc będziemy wykorzystywać silnik nie tylko podczas lekcji, ale także podczas dodatkowych zajęć. A mamy w szkole bardzo wielu ambitnych uczniów, którzy chcą się uczyć – powiedział Paweł Duda, nauczyciel Zespołu Szkół, Rolnicze Centrum Kształcenia w Trzciance, w powiecie nowotomyskim.

John Deere dla młodzieży

W marcu, we współpracy z dealerem Agro-Efekt, w Trzciance zorganizowano specjalne warsztaty w ramach Akademii Edukacyjnej oraz Dni Otwarte. W wydarzeniach wzięło udział aż 100 uczniów, którzy mogli zapoznać się z rolnictwem precyzyjnym i technologiami stosowanymi w maszynach John Deere.

image
FOTO: John Deere Polska

- Silniki pochodzą z kombajnów i sieczkarni, są to również silniki morskie John Deere. Ważne dla nas jest to, że możemy silnikami dydaktycznymi zasilić struktury edukacyjne na różnym szczeblu: państwowych szkół, ale także działów szkoleniowych dealerów. Dzięki temu budujemy zarówno świadomość marki John Deere i tego, co robi dla rozwoju rolnictwa, jak i wspomagamy szkolnictwo, które zawsze potrzebuje dodatkowych materiałów szkoleniowych i wsparcia infrastruktury – zdradza Bartosz Białas, Branch Tactical Marketing Manager w John Deere Polska.

image

Nowe kombajny John Deere T5 i T6

Silniki dydaktyczne w placówkach edukacyjnych

Poza Zespołem Szkół w Trzciance, silniki dydaktyczne trafiły również do innych placówek edukacyjnych, m.in. za pośrednictwem dealerów John Deere, takich jak Fricke, Agro-Sieć Maszyny, Agro-Efekt i Wanicki Agro. Dealerzy otrzymali także silniki do przeprowadzania wewnętrznych szkoleń.

Oto pełna lista szkół, którym wsparcie przekazał John Deere Polska:

  • Fricke – ZSEiT Pasłęk
  • Agro-Sieć Maszyny – Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Zawodowego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie
  • Agro-Efekt – Zespołu Szkół, Rolnicze Centrum Kształcenia w Trzciance
  • Wanicki Agro – Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie

Zaangażowanie w edukację i przyszłość społeczności lokalnej i globalnej to część strategii ESG marki John Deere, realizowanej od lat. Firma wspiera rozwój szkolnictwa, dostarczając materiały szkoleniowe i wspomagając infrastrukturę edukacyjną, jednocześnie budując świadomość marki i jej wkładu w rozwój rolnictwa.

opr. aj,

źródło: John Deere Polska/ profitechnika.pl

Artur Jakubek
Autor Artykułu:Artur Jakubek redaktor naczelny magazynu Profi
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. lipiec 2024 04:15