StoryEditor

EasyCut R 450: Nowa kosiarka Krone z teleskopowym mechanizmem

Krone prezentuje EasyCut R 450 – najnowszą kosiarkę dyskową o szerokości roboczej 4,5 m. Maksymalna stabilność i łatwy transport to jej główne zalety.
09.06.2024., 09:15h

Optymalne koszenie z regulowaną mocą

Nowy model EasyCut R 450 oferuje praktyczne rozwiązania transportowe, które zwiększają moc w tylnym trzypunktowym układzie zawieszenia nawet bez kondycjonera. Kosiarka tylna gwarantuje maksymalną stabilność jazdy dzięki teleskopowej przeciwwadze i jest łatwo składana do pozycji transportowej.

Nowy flagowiec może współpracować ze wszystkimi znanymi kosiarkami czołowymi Krone o szerokości roboczej do 4 metrów włącznie, co zapewnia optymalne koszenie. Regulowane mocowania cięgieł dolnych i wysięgniki, które można montować w różnych pozycjach, zapewniają doskonałe koszenie.

Zobacz też: Nowoczesna kosiarka Husqvarna i gra Doom – co mają wspólnego?

Idealny rozkład masy dla większej stabilności jazdy

Kosiarka EasyCut R 450 wyposażona jest w hydrauliczny mechanizm teleskopowy, który opcjonalnie może być wyposażony w maksymalnie dziesięć 50-kilogramowych płyt. To znacznie poprawia właściwości jezdne w terenie.

Obciążnik o masie do 500 kg przesuwa się na zewnątrz o 60 cm w sposób w pełni zautomatyzowany i sterowany sekwencyjnie, co pozwala na optymalizację balastowania maszyny i równomierne obciążenie dolnych cięgieł ciągnika. Dzięki temu zapotrzebowanie na moc wynosi tylko około 74 kW (100 KM), co czyni maszynę atrakcyjną dla wielu gospodarstw rolnych.

Opatentowane zawieszenie DuoGrip i kopiowanie terenu

Opatentowane zawieszenie DuoGrip zapewnia idealne kopiowanie terenu. Zintegrowany siłownik wahliwy zatrzymujący przyciąga zespół koszący do wysięgnika w pozycji na uwrociu, zapewniając w ten sposób płynną jazdę nawet na nierównym podłożu i przy szybkich manewrach zawracania. Maksymalizuje to unoszenie na uwrociu.

Standardowe wyposażenie obejmuje również hydraulicznie regulowany nacisk na podłoże, który można łatwo odczytać na manometrze. Jeszcze większy komfort zapewnia opcjonalna regulacja nacisku na podłoże z kabiny ciągnika, która również wymaga jednostki sterującej dwustronnego działania. Jak obiecuje producent, przyczynia się to również do zmniejszenia zużycia oleju napędowego.

Osiem dysków i dwa bębny koszące

Podstawą techniczną modelu EasyCut R 450 jest spawana belka kosząca EasyCut z ośmioma dyskami koszącymi i dwoma bębnami koszącymi. Opatentowany system bezpieczeństwa dysków koszących SafeCut i hydrauliczne zabezpieczenie przed kolizją zapobiegają rozległym uszkodzeniom maszyny. 

image

Uczniowskie Agro Show w Trzciance – kilkanaście milionów złotych na jednym polu pokazowym

Bezpieczny transport dzięki kompaktowym wymiarom nowej kosiarki Krone

Kosiarka EasyCut R 450 jest hydraulicznie odchylana poziomo do tyłu na czas transportu. Przeciwwaga jest automatycznie chowana, dzięki czemu szerokość transportowa wynosi mniej niż 2,5 metra. Dzięki oświetleniu LED i znakom ostrzegawczym transport kosiarki tylnej może być jest bezpieczny. Po zakończeniu pracy kosiarkę można również bezpiecznie zaparkować przy użyciu standardowych podpór postojowych, które pozostają na maszynie.

Autor: Alfons Deter

Fot: Krone

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
21. czerwiec 2024 05:17