StoryEditor

Eurostat: 10% spadek sprzedaży środków ochrony roślin w Unii Europejskiej

Według Eurostatu w 2022 roku sprzedaż środków ochrony roślin w UE zmalała o 10% w porównaniu do 2021 roku. Największą ilość sprzedano we Francji, a znaczny spadek zanotowano w Hiszpanii.
29.05.2024., 11:27h

Spadek sprzedaży środków ochrony roślin w UE w 2022 roku

W Unii Europejskiej w 2022 roku odnotowano spadek sprzedaży środków ochrony roślin w porównaniu do roku poprzedniego. Jak poinformował Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) w piątek 17 maja, w roku poprzedzającym raport w całej Wspólnocie sprzedano środki ochrony roślin o łącznej masie substancji czynnych wynoszącej około 322 tysiące ton. W porównaniu do 2021 roku oznacza jest to spadek o 10%.

Zobacz też: Elektryczny rejestr środków ochrony roślin – w końcu z niego zrezygnują?

Według Eurostatu zmniejszenie sprzedaży można częściowo przypisać wzrostowi cen oraz niepewnościom rynkowym, które są skutkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Włochy i Polska wśród największych konsumentów środków ochrony roślin

Największą ilość środków ochrony roślin sprzedano we Francji. Dane statystyczne wskazują, że w 2022 roku sprzedano tam 67,8 tysiąca ton. Na drugim miejscu pod względem sprzedaży znalazła się Hiszpania, gdzie zanotowano spadek o prawie 20 tysięcy ton, osiągając poziom 56,3 tysiąca ton w porównaniu do roku poprzedniego. Niemcy zajęły trzecie miejsce pod...

Pozostało 41% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 15:56