StoryEditor

Interwencje obrońców zwierząt tylko w obecności policji i weterynarza

W interwencjach organizacji pro-zwierzęcych musi brać udział Inspekcja Weterynaryjna oraz policja. To efekt porozumienia między Głównym Lekarzem Weterynarii oraz Komendantem Głównym Policji. 
18.05.2020., 18:05h
Główny Lekarz Weterynarii uzgodnił z Komendantem Głównym Policji, iż wyda polecenie informowania właściwych powiatowych inspektoratów weterynarii o planowanych interwencjach podejmowanych na wniosek lub z inicjatywy organizacji społecznych, których statutowym celem jest ochrona zwierząt. Z kolei Główny Lekarz Weterynarii nakazał wojewódzkim lekarzom weterynarii, aby powiatowi lekarze mieli obowiązek brania udziału w takich planowanych interwencjach. 

- Ostatnio coraz częściej pojawiają się sygnały dotyczące nieuprawnionych działań przedstawicieli niektórych organizacji. Dokonują oni odbioru zwierząt nawet wówczas, gdy nie jest zagrożone życie lub zdrowie tych zwierząt, używając metod przymusu i presji celem wtargnięcia na prywatne posesje, łamiąc przy tym prawo ochrony miru domowego – napisał Bogdan Konopka Główny, Lekarz Weterynarii.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że przedstawiciele tych organizacji bardzo często w celu uwiarygodnienia swoich działań i nadania im urzędowego charakteru posługują się stworzonymi przez siebie dokumentami lub legitymacjami służbowymi, które do złudzenia przypominają oficjalne. 

- W związku ...
Pozostało 43% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 03:15