Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ogromny pożar w porcie w Gdyni – spłonęło kilkadziesiąt tysięcy ton pszenicy i soi!

Obrazek

W Gdyni ugaszono już pożar magazynu zboża przy ul. Indyjskiej 1, należącego do Bałtyckiego Terminalu Zbożowego. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu tego pożaru. Nieoficjalnie mówi się o samozapłonie.

Bartłomiej Czekała5 marca 2020, 13:29
Pożar wybuchł nad ranem. Od razu do akcji skierowano 30 zastępów strażaków z Gdańska, Gdyni i Wejherowa, których wspierał także statek gaśniczy. Akcja gaśnicza była bardzo skomplikowana i wymagała specjalnych środków ostrożności, ponieważ pożar mocno naruszył konstrukcję metalowo-drewnianego dachu hali zbożowej nr 17. Dodatkowo wokół tej hali znajduje się kilkanaście innych budynków i strażacy robili wszystko, by ogień nie rozprzestrzenił się na nie.

Jak informuje portal trojmiasto.pl, ok godz. 10:45 pożar został ugaszony. Hala numer 17 doszczętnie spłonęła, a w niej znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy ton soi i pszenicy. Na miejscu trwa już sprzątanie pogorzeliska.

Na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej o godz. 12:00 Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygardier Tomasz Komoszyński poinformował, że akcja gaśnicza była bardzo skomplikowana i dodatkowo w pierwszej fazie gaszenia pożaru strażacy mieli niewystarczające zaopatrzenie wodne. Potwierdził też, że hala nr 17 wraz z wyposażeniem spłonęła doszczętnie, a sprawę wybuchu pożaru będzie wyjaśniać komisja wewnętrzna Zarządu Morskiego Portu w Gdyni.

Sprzątanie pogorzeliska potrwa jeszcze kilkanaście godzin.

oprac. bcz

Źródło: trojmiasto.pl
Fot. trojmiasto.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)