StoryEditor

Rolnicy utworzyli własną ankietę na temat zmian w rolnictwie: wypełniło ją 2,5 tys. osób!

Polscy rolnicy przygotowali ankietę dot. REWIZJI ZAPISÓW EUROPEJSKIEGO ZIELONEGO ŁADU, WPR oraz KPS do WPR​. Do wczoraj wypełniło ją aż 2,5 tys. rolników! Jakie są jej wyniki i do czego zostaną wykorzystane?
08.03.2024., 08:37h

Rolnicy przygotowali swoją ankietę

Wczoraj informowaliśmy o tym, że KE chce zmniejszyć obciążenia, które zostały nałożone na rolników i w tym celu zwraca się do nich o wypełnienie ankiety. Rolnicy mają w niej wskazać obszary, w których domagają się zmian.

Tymczasem rolnicy, którzy przygotowują się na kolejne spotkanie z premierem RP Donaldem Tuskiem w ramach Szczytu Rolniczego w najbliższą sobotę, przygotowali własną ankietę dot. REWIZJI ZAPISÓW EUROPEJSKIEGO ZIELONEGO ŁADU, WPR oraz KPS do WPR​

Ankieta jest anonimowa, a jej twórcy zapewniają, że wnioski z tej ankiety będą dodatkowym argumentem w rozmowach ze stroną rządową w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie w sobotę 9 marca br.

​Jakie są wyniki przeprowadzonej ankiety (stan na 7 marca 2024)?

Do wczorajszego wieczoru ankiety wypełniło 2,5 tys. rolników. 

image

Ankieta rolników dot. REWIZJI ZAPISÓW EUROPEJSKIEGO ZIELONEGO ŁADU, WPR oraz KPS do WPR​

FOTO: Ankieta

- Wyniki zostaną przedstawione opinii publicznej oraz Rządowi RP w sobotę, 9.03.2024 r. Ankietę opracowano i przeprowadzono w ramach #Agrochmura - nowej formuły dialogu społecznego w rolnictwie i jego otoczeniu społecznym oraz gospodarczym (zespół #EuropaROL). W realizację projektu zaangażowali się uczestnicy rolniczych protestów, w tym rolnicy niezrzeszeni, związki i organizacje rolnicze oraz samorządy rolnicze. Działanie wsparła Krajowa Rada Izb Rolniczych. #Agrochmura opiera się na współpracy w zespołach roboczych/problemowych rolników, przedsiębiorców, urzędników oraz ekspertów. Rozwijana jest we współpracy z uczelniami rolniczymi i przyrodniczymi w kraju. Projekt zyskał poparcie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ankieta została zrealizowana bezkosztowo z wykorzystaniem narzędzi Google oraz WhatsApp w ramach sieciowania lokalnych ośrodków rolniczych Ogólnopolskiego Protestu Rolników (300x5/20 000). W tej formie współpracujący rolnicy będą zabierać głos w trakcie negocjacji liderów swoich środowisk ze stroną rządową, w relacjach z Komisją Europejską oraz w trakcie prac w zespołach roboczych/problemowych #Agrochmura. ŁĄCZY NAS #ziemia #rolnik #żywność - informują rolnicy.

Wyniki przeprowadzonej ankiety zapewne poznamy jutro po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem. 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 17:11