StoryEditor

Umowa UE-Mercosur wpłynie na głosy rolników w wyborach do PE w 2024r.?

Umowa o wolnym handlu z państwami grupy Mercosur jest negatywnie odbierana przez rolników, a to może wpłynąć na wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Szefowie Copa-Cogeca apelują do Ursuli von der Leyen o umiar i niepodejmowanie nierozsądnych decyzji.
04.12.2023., 12:12h

Umowa o wolnym handlu UE-Mercosur

Naciski na przyśpieszenie ratyfikacji umowy o wolnym handlu z państwami grupy Mercosur zostaną negatywnie odebrane przez rolników, co może doprowadzić do wzrostu sceptycyzmu wobec UE na kilka miesięcy przez przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Christiane Lambert  i Ramon Armengol, szefowie Copa-Cogeca wystosowali do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen listwyrażając w nim obawy o kolejne etapy ratyfikacji umowy UE-Mercosur.

Jako przedstawiciele unijnych rolników i spółdzielni rolniczych piszemy w sprawie ewentualnych kolejnych kroków w procesie ratyfikacji umowy handlowej UE-Mercosur. Rozumiemy, że Komisja Europejska jest w pełni zaangażowana w doprowadzenie tego porozumienia do końca przed 6 grudnia i prezydencją Paragwaju w Mercosur, dlatego czujemy potrzebę ponownego podkreślenia długotrwałych obaw, jakie żywimy w związku z tym porozumieniem – czytamy w liście przekazanym na ręce szefowej Komisji Europejskiej.

Przewodniczący Copa-Cogeca przypomnieli, że odkąd w 2019 r. Unia Europejska i państwa Mercosur osiągnęły porozumienie polityczne, wiele się zmieniło

Pozostało 68% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 19:54