Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

„Wdzięczni Polskiej Wsi”

– Wieś staje się tym pełnoprawnym uczestnikiem życia społecznego i dobrym miejscem do życia dla bardzo wielu ludzi z miasta, którzy właśnie wieś wybierają, jako miejsce realizacji swoich aspiracji życiowych – powiedział podczas Ogólnopolskiego Święta "Wdzięczni Polskiej Wsi" w Wąwolnicy, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

24 września 2018, 10:00
– Wielkie programy społeczne, które są dedykowane rodzinom wielodzietnym, rodzinom na wsi, tak jak i w mieście, programy związane z pomocą dla dzieci, związane z budownictwem, to wszystko w takim samym stopniu dociera do mieszkańców wsi, jak i do tych, którzy żyją gdzie indziej – zaznaczył minister.

Podczas spotkania w Wąwolnicy, minister Ardanowski odniósł się też do problemów wynikających z niekorzystnych zjawisk atmosferycznych i niestabilności na rynkach rolnych.

– Na przyrodę wpływu wielkiego nie mamy, to trzeba zapytać, dlaczego doprowadzono w Polsce do tego, że sprzedano przemysł rolno-spożywczy, tworząc z rolników tylko i wyłącznie producentów taniego surowca? Gdzie są ci wszyscy, którzy przez lata okradali chłopów prowadząc nieuczciwą prywatyzację, pozbawiając rolników wpływu na dalsze etapy przetwórstwa i handlu? My to naprawiamy – zapewniał minister.

Szef resortu rolnictwa mówił też o wsparciu rolników, programie pomocy dla rolników dotkniętych suszą. Przypomniał o przeznaczeniu na pomoc suszową sumy 1,5 mld zł.

oprac. mm, źródło i foto: MRiRW

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ