Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Złoty Medal dla platformy doradczej eDWIN

Obrazek

Złotym Medalem Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich nagrodzona została platforma doradcza, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Karol Pomeranek21 grudnia 2022, 06:00
Oficjalne przyznanie wyróżnień będzie miało miejsce 13 stycznia 2023 roku podczas oficjalnego otwarcia targów Polagra Premiery.

Sommerfeld: WODR przyczynia się do rozwoju rolnictwa

Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu cieszy się, że zewnętrzna kapituła złożona z ekspertów doceniła innowacyjność oraz możliwości, które niesie dla rolników platforma doradcza eDWIN, co motywuje WODR do dalszej pracy nad rozwojem platformy. 

– Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu aktywnie wspiera i przyczynia się do rozwoju rolnictwa, o czym świadczy między innymi utworzenie platformy eDWIN. Złoty Medal przyznany przez Grupę MTP utwierdza nas w przekonaniu, że kierunek naszych działań jest słuszny.

Zacharczuk: Rolnictwo powinno korzystać z nowoczesnych rozwiązań

Maciej Zacharczuk, kierownik prac nad platformą eDWIN z WODR wierzy, że coraz większa liczba rolników będzie korzystała z funkcjonalności, które oferuje platforma eDWIN. 

– To dla nich wsparcie w codziennej pracy na polu. W dzisiejszym świecie, w którym technologie są obecne w większości sfer naszego życia, rolnictwo również powinno korzystać z nowoczesnych rozwiązań.

W ramach platformy eDWIN powstały cztery elektroniczne usługi 

Jak informuje Norbert Kowalski z WODR w Poznaniu, platforma jest całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich chętnych na komputerach oraz jako aplikacja na urządzeniach mobilnych. Mogą z niej korzystać przede wszystkim rolnicy. 

W ramach platformy eDWIN powstały cztery elektroniczne usługi: 
  • wirtualne gospodarstwo,
  • udostępnianie danych meteorologicznych,
  • śledzenie pochodzenia produktów,
  • raportowanie zagrożeń.

eDWIN z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Złoty Medal Grupy MTP – jak podkreśla Norbert Kowalski – nie jest pierwszym wyróżnieniem, które otrzymała platforma eDWIN. Już we wrześniu 2021 roku została ona nagrodzona Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju.

– Platforma doradcza eDWIN powstała w ramach projektu „Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin”, który był dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach programu Polska Cyfrowa. 

Jak dodaje, pomysłodawcą jej utworzenia był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, a w pracach nad jej powstaniem uczestniczyły wszystkie wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego w Polsce, Centrum Doradztwa Rolniczego, Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
źródło: WODR w Poznaniu


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)