StoryEditor

Ceny bydła – lekkie zamieszanie

Na krajowym rynku cenowe zamieszanie. Niektóre zakłady obniżają ceny, niektóre podnoszą – wszystko zależy od zamówień, eksportu i lokalnej produkcji żywca wołowego.
23.06.2020., 10:06h

W tym tygodniu obserwujemy rynkowe zawirowania, zakłady mieszają w cennikach bez konkretnych trendów. Wszystko zależy od tygodniowych zamówień, eksportu i zapotrzebowania. Można zaobserwować lekki trend wzrostowy dotyczący stawek za jałówki w wadze poubojowej. Ceny byków w wbc spadły od ubiegłego tygodnia, ale niewiele i nie we wszystkich zakładach, o około 20 gr/kg. Ceny krów wzrosły o około 10-20 gr/kg wbc. Ceny za żywiec nadal bez większych zmian. 

Wahania są niewielkie, a zakłady tłumaczą obniżki stawek za buhajki dużą ilością towaru na rynku, a eksport niestety nadal nie działa, jak wcześniej.

Mimo, że ceny bydła w letnich miesiącach zazwyczaj rosły, tym razem sytuacja może być zupełnie inna - suszy w tym roku nie będzie i problemów z paszą objętościową również, bydła będzie więcej, więc stawki raczej nie będą rosły w zaskakującym tempie. Jednak miejmy nadzieję, że eksport wołowiny wróci na normalne tory, a ceny się ustabilizują na trochę wyższym poziomie. 

Podobna sytuacja jest w innych europejskich krajach, ceny wahają się raz w górę, raz w dół, jednak nie są to duże zmiany w skali tygodnia. 

Ile płac...

Pozostało 44% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:54