StoryEditor

Dairy XL: zarządzanie dużym stadem krów w wymiarze cyfrowym

Zarządzanie dużym stadem bydła to spore wyzwanie. O tym, jak technologia pomaga w organizacji pracy na fermach krów mlecznych XL, rozmawiali hodowcy i specjaliści na konferencji firmy Lely, pod patronatem top agrar Polska. Zobaczcie film z tego wydarzenia!
03.02.2023., 16:02h

Dairy XL: automatyzacja dużych gospodarstw

Specjaliści Lely zaznaczają, że na gospodarstwo składają się zwierzęta, ludzie i technologia. Nowoczesne gospodarstwa nie obejdą się bez automatyzacji, co widać po sukcesach robotów udojowych Lely, których w Polsce jest już ponad 500!

Liczba gospodarstw mlecznych spada, ale rośnie ich wielkość i wydajność. Nie uciekniemy przed automatyzacją w produkcji mleka. Użytkownicy robotów zgodnie twierdzili, że na początku dój robotowy stresuje i zwierzęta, i ludzi, ale potem okazuje się, że to najlepsza opcja. Patrząc przez pryzmat zysków – robot to już nie tylko odciążenie w doju, ale i cały system zarządzania. 

W czasie grudniowej konferencji, którą nasza redakcja objęła patronatem, hodowcy, praktycy, specjaliści i zaproszeni goście dyskutowali o tym, jak na automatyzacji obory zyskują krowy mleczne, pracownicy i środowisko. 

Nasza relacja z konferencji: Ponad 500 robotów udojowych Lely w Polsce!

Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 21:29