StoryEditor

KALKULATOR DOPŁAT BEZPOŚREDNICH: pobierz i policz, ile możesz otrzymać pieniędzy!

Jeśli jeszcze nie złożyłeś wniosku o dopłaty bezpośrednie i zastanawiasz się, co się opłaca i w co warto wejść mamy dobrą informację! WIR przygotował kalkulator przybliżonych płatności dla gospodarstwa!
11.06.2024., 14:09h

Jeżeli jeszcze nie składałeś wniosku o dopłaty bezpośrednie, a termin goni, bo mimo, że wydłużony to jednak czasu zostało niewiele, bo do 1 lipca br., warto zajrzeć do kalkulatora płatności bezpośrednich, który przygotowała Wielkopolska Izba Rolnicza. 

Nabór wniosków ruszył 15 marca br., a rolnicy złożyli ich już 909 tys. Termin składania wniosków został wydłużony do 1 lipca br. Na wprowadzanie zmian w deklaracjach bez konsekwencji finansowych rolnicy mają czas do 16 lipca. Jak przypomina WIR ​wnioski będzie można składać jeszcze do 26 lipca, ale w tzw. okresie sankcyjnym, czyli za każdy dzień roboczy opóźnienia kwota płatności będzie pomniejszana o 1%. 

WIR przygotował kalkulator płatności

- Jeżeli nie złożyli Państwo jeszcze wniosków to zachęcamy do zapoznania się z kalkulatorem przybliżonych płatności dla gospodarstwa (autorstwa Pawła Dopierały – kierownika BP WIR w Gostyniu oraz w Lesznie), który pozwala obliczyć kwotę przyznawaną rolnikom w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Zachęcamy Państwa do szczegółowej analizy zakresu poszczególnych obowiązków i wybór tych zobowiązań, które w przypadku konkretnego gospodarstwa będą możliwe do spełnienia i najbardziej opłacalne. Jednocześnie przypominamy, że Izbowa Spółka ROL-WIR zajmuje się wypełnianiem dokumentacji – zapraszamy Państwa do kontaktu: 782 299 480 - zachęca do korzystania z narzędzia Wielkopolska Izba Rolnicza. 

Kalkulator dopłat bezpośrednich

Kalkulator dopłat bezpośrednich i ekoschematów jest wykonany w Excelu. Jest przygotowany w automatyczny sposób, także jeśli wpisujemy liczbę sztuk zwierząt, czy ha oraz zaznaczamy jakąś praktykę lub wpisujemy wartość do kalkulatora, wszystko zostanie przeliczone. WIR jednak zaznacza, że są to wartości "przybliżone", ponieważ oparte na stawkach z 2023 r. 

POBIERZ KALKULATOR W EXCELU

oprac. dkol na podst. WIR

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 11:39