StoryEditor

Racjonalne gospodarowanie nawozami i dostosowanie normy wysiewu nasion, czyli jak InerraScan pomaga rolnikom

Podczas VIII Forum Rolników i Agrobiznesu, dr hab. Katarzyna Rębarz opowiedziała o zupełnie dwóch nowych dziedzinach, w których firma Syngenta rozwija swoja skrzydła. Jak działa InterraScan oraz co znajduje się w ofercie biologicznej ochrony roślin?
08.12.2023., 11:30h

Dr Maria Walerowska: Pani doktor, Syngenta kojarzy się w zasadzie wszystkim rolnikom z innowacjami w zakresie chemicznych środków ochrony roślin, ale także odmian. Tymczasem podczas naszego Forum Rolników i Agrobiznesu, przedstawili państwo zupełnie nowe produkty i rozwiązania w zakresie nowych, wydaje się dziedzin dla firmy.

Skanowanie gleby - InetrraScan

Dr hab. Katarzyna Rębarz: Szczególnie w tej dziedzinie koncentrujemy się na rolniku. Badamy, jakie ma problemy i te problemy chcemy rozwiązać. Okazuje się, że rolnicy są bardzo mocno zainteresowani glebą i dlatego poszliśmy w tym kierunku. Stąd m.in. nasza najnowsza oferta, czyli InterraScan. Jest to możliwość skanowania gleby, w celu określenia nawet 26 parametrów z dużą dokładnością, ponieważ jest to aż 800 punktów na hektarze. Wykazane są makro i mikro elementy, zawartość wody, węgla oraz materii organicznej.

M.W.: A skład granulometryczny?

K.R.: Oczywiście, to jest podstawa. Dzięki temu rolnicy mogą stosować zmienne nawożenie fosforem, potasem i innymi nawozami wieloskładnikowymi. Dowiadują się również, ile jest dostępnej wody dla roślin.

M.W.: Czy jest to zatem oferta komercyjna dla wszystkich rolników, czy tylko dla państwa klientów? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc z niej skorzystać?

K.R.: To jest oferta dla wszystkich rolników. Każdy zainteresowany może wejść na stronę Syngenty i napisać skąd jest, czego oczekuje, są również pakiety do wyboru. Jesteśmy otwarci, nawet jeżeli są to mniejsi rolnicy, którzy zgrupują się w jakiejś miejscowości, również nie ma tutaj żadnego problemu i dostarczymy te bardzo dokładne mapy, które pozwolą w tych trudnych czasach racjonalnie gospodarować nawozami czy też dostosować normy wysiewu nasion.

Biologiczna ochrona roślin z Syngenta

M.W.: Drugi nowy obszar to jest w zasadzie obszar, który pojawia się od jakiegoś czasu na sztandarach firm chemicznych, mianowicie biologiczna ochrona roślin. Jakie nowości i ofertę mają państwo dla rolników?

O tym posłuchasz w naszym filmie!

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. luty 2024 21:15