StoryEditorMateriał promocyjny

Dofinansowania do wymiany dachu z azbestu. Dobry czas na montaż zintegrowanego dachu fotowoltaicznego

Już od 15 grudnia będziecie mogli starać się o dofinansowanie wymiany w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Fundusze na ten cel pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. To dobry moment, aby nie tylko wymienić dach na bezpieczniejszy dla zdrowia, ale również rozważyć taki, który zapewni produkcję odnawialnej energii elektrycznej.
20.12.2023., 10:07h

W dzisiejszym świecie rosną koszty życia, a troska o środowisko naturalne i efektywność energetyczną stają się coraz ważniejsze. Rolnicy oraz właściciele nieruchomości rolnych poszukują innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą im nie tylko osiągnąć niezależność energetyczną, ale także zminimalizować wpływ swojej działalności na środowisko. Jedną z odpowiedzi na te wyzwania jest SOLROOF - kompletny system fotowoltaiczny, który łączy w sobie doskonałą estetykę, wydajność oraz rygorystyczne normy trwałości, a także troskę o środowisko naturalne.

Zadbaj o energetyczną niezależność i obniż koszty

Dzięki zintegrowanemu dachowi fotowoltaicznemu SOLROOF można znacząco obniżyć koszty eksploatacji prądu, produkując czystą energię — montując dach na zabudowie mieszkalnej lub gospodarczej. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań fotowoltaicznych, które prezentują się dobrze i pozwalają na bardzo elastyczne podejście do montażu.

Stosując nowoczesne rozwiązanie producent SOLROOF wykluczył nieatrakcyjne, ciężkie panele fotowoltaiczne, wraz z widoczną konstrukcją montażową i okablowaniem, które znamy ze standardowych rozwiązań. Zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT są idealnie dopasowywane wizualnie do modułowych paneli dachowych FIT, a dzięki optymalizatorom renomowanej firmy SOLROOF - uzyskują wysoką wydajność.

Stalowe panele FIT VOLT w systemie SOLROOF zbudowane są na bazie stali, która została pokryta monokrystaliczną warstwą aktywną. Wykazują wydajność, która dorównuje najlepszym systemom na rynku – przy czym są lekkie oraz bardzo trwałe, dzięki stalowej podstawie. Wynika z tego również wniosek, że stalowe zintegrowane panele fotowoltaiczne FIT VOLT są możliwe do montażu na wiatach, stodołach, oborach oraz garażach, gdyż ich masa nie powinna zagrażać również lżejszym konstrukcjom dachu. Ponadto stal ma świetne właściwości przeciwogniowe i przeciwpożarowe, co zostało udowodnione w wielu badaniach prowadzonych przez zagraniczne instytucje badawcze.

Ekologia jest w cenie – dofinansowania rządowe

Należy mieć na uwadze, że zwiększający się rygor nakładany na produkcję energii z nieodnawialnych źródeł energii, jak węgiel czy gaz, będzie mieć znaczący wpływ na wzrost cen prądu. Jednocześnie możemy spodziewać się wspierania rozwiązań ekologicznych poprzez dodatki i dofinansowania dla gospodarstw dbających o ochronę środowiska i korzystających z czystych źródeł energii.

Dlatego zachęcamy do sięgania po rozwiązania i dofinansowania, które umożliwiają całkowite lub częściowe pokrycie kosztów wynikających z takiej inwestycji. Od 15 grudnia do 12 stycznia będzie trwał kolejny nabór wniosków na dofinansowanie wymiany dachów z azbestu.

Jak możemy przeczytać na stronie gov.pl: “Pomoc przeznaczona jest dla osób fizycznych podlegających ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy jak rolnik lub którym co najmniej w roku poprzedzającym złożenie wniosku o to wsparcie przyznano płatności bezpośrednie.”. Więcej szczegółowych informacji o warunkach uzyskasz na stronie dofinansowania.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

System SOLROOF dzięki stali zastosowanej w zintegrowanych panelach fotowoltaicznych FIT VOLT – uzyskał certyfikaty w badaniach dotyczących bezpieczeństwa przeciwogniowego. Wśród nich możemy wyróżnić Broof T1 z CERTBUD. Zostały również przeprowadzone badania przez Certyfikację Bezpieczeństwa OZE i Nowych Technologii — CBOiNT. Raport z przeprowadzonych testów bezpieczeństwa instalacji BIPV oraz PV wykazują, że rozprzestrzenianie ognia nie występuje w czasie całego badania, ponieważ producent systemu SOLROOF zastosował podstawę stalową dla paneli fotowoltaicznych.

Wykonanie zewnętrznego elementu dachu, będące jednocześnie powierzchnią modułu fotowoltaicznego, nie ulega zapaleniu ani stopieniu. System FIT VOLT nagrzewa się w niewielkim stopniu, oraz nie powoduje przenikania ciepła w drodze przewodnictwa cieplnego przez kolejne warstwy pokrycia dachu do wnętrza obiektu. 

Nie wymieniaj instalacji co kilka lat – zadbaj o trwałość

Zaletą stali jest jej niewielka waga w stosunku do parametrów wytrzymałości – już cienka warstwa blachy stalowej potrafi bardzo skutecznie opierać się oddziaływaniu mechanicznemu (grad, deszcz, śnieg, wiatr). Ponadto, aby mieć pewność, że dach SOLROOF jest bezpieczny dla użytkowników i odporny na upływ czasu, producent oferuje systemowe rozwiązanie, obejmujące część aktywną, dedykowane obróbki blacharskie i akcesoria, które składają się na całość zintegrowanego dachu fotowoltaicznego. A wszystko po to, aby klient otrzymał bezpieczne rozwiązanie 2w1 – czyli kompletny dach produkujący odnawialną energię elektryczną.

Doświadczenie producenta oraz ugruntowana pozycja na rynku

Warto sięgać po rozwiązania proponowane przez znanych i cenionych producentów na rynku pokryć dachowych, którzy posiadają dobrze rozbudowaną sieć dystrybucji z produktami dostępnymi od ręki. Za system SOLROOF odpowiedzialna jest firma BP2 - znana z kompleksowych rozwiązań dla branży stalowej i budowlanej, obecna na rynku od 30 lat. Firma odpowiedzialna jest za produkcję kompletnych rozwiązań dachowych oraz elewacyjnych dla budownictwa mieszkalnego, oraz przemysłowego. BP2 zapewnia wyspecjalizowaną kadrę certyfikowanych dekarzy, którzy systematycznie uczestniczą w szkoleniach produktowych. Szkolenia odbywają się z udziałem doradcy wspierającego rozwój autorskich technologii BP2 - mistrzem dekarstwa, prezesem seniorem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy Waldemarem Pielą.  Łącząc dodatkowo siły z ekspertami sektora odnawialnych źródeł energii, BP2 wprowadziło na rynek system SOLROOF.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź stronę www.solroof.eu, gdzie możesz skorzystać z wirtualnego kalkulatora systemu SOLROOF i wysłać zapytanie ofertowe, co nic nie kosztuje. Szczegółową wycenę otrzymasz do kilku dni.

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 09:16