StoryEditor

Dopłaty bezpośrednie 2023: ważne zmiany w ekoschemacie Rolnictwo Ekologiczne!

Jednym z ekoschematów w tegorocznej kampanii naborów wniosków o dopłaty bezpośrednie jest Rolnictwo Ekologiczne. Podczas prowadzonego naboru pojawiło się mnóstwo pytań ze strony rolników. Resort rolnictwa podjął decyzję o ważnych zmianach w tym ekoschemacie. Zobacz szczegóły! 
22.06.2023., 14:06h
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w resorcie rolnictwa przedstawiono szereg zmian dotyczących realizacji ekoschematów w ramach tegorocznego naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie. 

Wśród nich zmian dokonano również w ekoschemacie Rolnictwo ekologiczne. 

Resort rolnictwa podał, że m.in. dokonano zmian poprzez:

  • obniżenie dolnej granicy przedziału dla obsady zwierząt (z poziomu z 0,5 DJP/ha na 0,3 DJP/ha wszystkich użytków rolnych w gospodarstwie), co powinno przyczynić się do zwiększenia zainteresowania podejmowaniem przez rolników zobowiązań w ramach interwencji, przede wszystkim wśród tych posiadających zwierzęta w ilości nie pozwalającej spełnić dotychczasowego warunku „wejściowego” na potrzeby przyznania ww. premii.
  • obniżenia z 0,5 DJP/ha do 0,3 DJP/ha minimalnego poziomu obsady przy ubieganiu się przez rolników o płatności do upraw paszowych i do trwałych użytków zielonych.
- Po wprowadzeniu zmian płatności do tych upraw będą dostępne dla szerszego grona rolników. Analogiczne zmiany są przewidziane do wprowadzenia w ramach działania Rolnictwo ekologiczne PROW 2014-2020 - czytamy w uzasadnieniu zmian. 

Na portalu topagrar.pl wyjaśniamy wiele zagadek tego ekoschematu i odpowiadamy na mnóstwo Waszych pytań. 
Wszystko znajdziesz TUTAJ. 

dkol
Fot. Envato Elements
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 14:12