Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Finanse>Dopłaty, PROW i VAT>

Są dodatkowe pieniądze na dopłaty do kredytów na zakup użytków rolnych przez młodych rolników

Obrazek

O możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych poinformowała w najnowszym komunikacie prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy komplet niezbędnych dokumentów i materiałów [DO POBRANIA].

10 października 2022, 13:03
Już w środę na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni współpracującym bankom na 2022 r. dodatkowy limit środków na dopłaty do kredytów z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych przez młodych rolników (z linii MRcsk). Limit środków na dopłaty do tych kredytów, po zwiększeniu puli, wyniesie 10.878 tys. zł.
O preferencyjne kredyty zainteresowani rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi bankach spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym i Banku Spółdzielczym w Brodnicy.
Przykładowo, w przypadku "Linii Z" kredyt może zostać udzielony na zakup użytków rolnych, których przeznaczenie określone w planie zagospodarowania przestrzennego gminy jest rolnicze, o ile inwestycja ma na celu poprawę struktury agrarnej. Może on zostać udzielony na następujące działalności: uprawy rolne inne niż wieloletnie; uprawa roślin wieloletnich; rozmnażanie roślin; chów i hodowla zwierząt; uprawy rolne połączone z chowem i hodowlą zwierząt (działalność mieszana) czy obróbka nasion dla celów rozmnażania roślin.
Poniżej dokumenty oraz materiały DO POBRANIA:

Materiały:
Przykładowe formularze:
Dodatkowe materiały:
źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Fot.: Pixabay


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)