Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Więcej pieniędzy na dopłaty do kredytów preferencyjnych dla Młodych Rolników!

Obrazek

Jak wynika z informacji przekazanej przez Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Halinę Szymańską, już 25 lipca 2022 r. zostanie udostępniony dodatkowy limit pieniędzy na dopłaty do kredytów preferencyjnych. Gdzie się można ubiegać o taki kredyt i kto może go dostać?

22 lipca 2022, 14:12

Przypomnijmy, że kredyty preferencyjne, udzielane przez banki, współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to pożyczki, których oprocentowanie spłaca za rolnika Agencja.

W których bankach będzie można ubiegać się o kredyt preferencyjny?

Młodzi rolnicy o przyznanie kredytu preferencyjnego będą mogli ubiegać się m.in. w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A. oraz w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach. Ubieganie się o kredyt będzie możliwe również w:

  • BNP Paribas Bank Polska S.A.;
  • Santander Bank Polska S.A.;
  • Krakowskim Banku Spółdzielczym;
  • Banku Spółdzielczym w Brodnicy.

W poniedziałek, 25 lipca 2022 r. za pomocą aplikacji internetowej zostanie udostępniony dodatkowy limit pieniędzy przeznaczony na dopłaty do kredytów, który po zwiększeniu wynosi 9 mln zł.

Jakie trzeba spełnić warunki, by otrzymać kredyt preferencyjny?

Co bardzo istotne - warunkiem otrzymania wsparcia do kredytów preferencyjnych jest złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie do tych gruntów. Mówiąc ściślej - mogą się o nie starać jedynie użytkownicy danych gruntów, którzy nie tylko prowadzą na nich działalność rolniczą, ale także to oni złożyli wniosek o przyznanie do tych działek dopłat bezpośrednich czy też płatności obszarowych w ramach PROW 2014–2020.

Na temat dopłat do kredytów preferencyjnych i warunków, jakie należy spełnić, pisaliśmy również tutaj.

oprac. jcz
fot. Sierszeńska


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)