StoryEditor

Nie obawiajmy się przekazać danych – bez nich nie będzie polskich biopaliw! Rolniczy temat, odc. 54

Po ponad dziesięciu latach spokoju, we wdrażaniu unijnych przepisów biopaliwowych, w tym roku ponownie zaistniała potrzeba zaktualizowania i wyliczenia na nowo współczynników redukcji CO2 oraz dostosowania ich do aktualnie panujących unijnych standardów.
02.10.2023., 12:10h
To właśnie dlatego przedstawiciele przetwórców rzepaku i kukurydzy, już za chwilę pojawią się u rolników z ankietami, w których trzeba będzie podać ilości nawozów i środków ochrony roślin oraz rzeczywiste osiągane plony rzepaku i kukurydzy.

Zostaną one wykorzystane wyłącznie do wyliczeń związanych z emisyjnością wspomnianej wyżej produkcji rolnej, w różnych regionach kraju i przysłużą się tak ważnym dla rzepaku i kukurydzy biopaliwom.

O tak ważnym dla polskiego rolnictwa i branży biopaliwowej przedsięwzięciu rozmawiamy z dyrektorem generalnym Krajowej Izby Biopaliw Adamem Stępniem w kolejnym wydaniu programu Rolniczy Temat.  

Koniecznie zobacz nasz najnowszy odcinek!
Juliusz Urban
Autor Artykułu:Juliusz Urbanekspert ds. rynku zbóż top agrar Polska, doktor agronomii UP i absolwent MBA UE we Wrocławiu, wiele lat zarządzał skupem u dużego dystrybutora, był prezesem firmy przetwórstwa rzepaku, miał także własną firmę brokerską.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 03:54