StoryEditor

Ładowarka teleskopowa Fendt Cargo T740 z unoszoną kabiną [TEST]

Cargo T740 to drugi model ładowarki w ofercie Fendta. W czasie testu sprawdziliśmy, za co, oprócz unoszonej kabiny, rolnicy mogą cenić ładowarkę w czasie codziennego użytkowania.
09.05.2023., 15:05h

Połącznie zalet różnych maszyn

Na rynku rolniczych ładowarek teleskopowych działa wielu producentów – Fendt dołączył do tego grona w 2019 roku. Wchodząc do rywalizacji o rynek Fendt musiał zaprezentować maszynę, która będzie mocno wyróżniać się na tle innych marek. W tym celu rozpoczęto współpracę z firmą Sonnenbogen. Pierwszym owocem tej współpracy był model Cargo T955, z imponującym udźwigiem 5,5 t i wysokością podnoszenia 8,5 m. Niedawno do oferty dołączyła ładowarka CargoT740, z udźwigiem 4 t i wysokością podnoszenia 7,7 m. Te parametry powinny spodobać się znacznie szerszemu gronu rolników.

Celem przyświecającym konstrukcji tej ładowarki było połącznie zalet różnych maszyn: Cargo T740 wyróżnia się wysokością podnoszenia i zwrotnością typową dla ładowarki teleskopowej oraz siłą wyrywania, stabilnością i widocznością ładowarki kołowej. Te właściwości ładowarka spełnia dzięki unoszonej maksymalnie na wysokość 4,1 m kabinie, oraz kinematyce typu Z, wykorzystanej w konstrukcji wysięgnika.

Ładowarka Fendt Cargo T740 bazuje na maszynie Sonnenbogen 3.40G, która wykorzystywana jest w tartakach, w firmach ...

Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
12. kwiecień 2024 13:56