StoryEditor

KOWR ogłasza przetarg na ziemię. Kiedy rozpocznie się licytacja?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił przetarg na dzierżawę oraz sprzedaż ziemi rolnej. Kiedy rozpocznie się licytacja?
23.05.2024., 12:19h

Ostatnio informowaliśmy o spotkaniu Izby Rolniczej w Opolu i opolskiego oddziału KOWR z rolnikami, poruszono wtedy temat przetargów na ziemię po Top Farms. W pierwszej turze przetargów rozdzielono 2 tys. ha, ale to jeszcze nie koniec. Więcej o tym przeczytasz tutaj: Przetarg na ziemię po Top Farms – ile gruntów trafi do rolników? [VIDEO]

Dzierżawa ziemi z KOWR

Teraz Dolnośląska Izba rolnicza wraz z początkiem maja, poinformowała o spotkaniu rolników z dyrektorem KOWR – Kazimierzem Makowskim.

Omówiony został plan zagospodarowania gruntów, które zostaną przywrócone do zasobów ziemi KOWR, w momencie wygaszenia umów z obecnymi dzierżawcami. Podobnie jak to było w przypadku Top Farms, nie dokonali oni wyłączenia 30% z dzierżawionych gruntów.

image

Czynsz dzierżawny 2024: czy będą zmiany na korzyść rolników?

W sumie do zagospodarowania w latach 2024/2025 będzie do zagospodarowania 2,5 tysiąca hektarów. W czerwcu przeprowadzonych zostanie aż 59 przetargów, a łączna powierzchnia działek, które można wydzierżawić lub kupić to 1320 ha, z czego 1261 ha to użytki rolne.

Przetargi mają rozpocząć się już w pierwszy poniedziałek czerwca – lista, która jest aktualizowana, dostępna jest TUTAJ.

Bernat Patrycja

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Fot: Daleszyński

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 11:48